logo
24/07
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
2 ...

Нардеп Тістик висловив підтримку 125-ій бригаді ТрО (ВІДЕО)

06-06-2024 12:17683

Нардеп Тістик висловив підтримку 125-ій бригаді ТрО (ВІДЕО)
Фото: скріншот з відео

Народний депутат України Ростислав Тістик на засіданні сесії Верховної Ради висловив підтримку львівській 125-ій окремій бригаді територіальної оборони Збройних сил України.

Під час його виступу до трибуни вийшло більшість нардепів з Львівщини.

За словами нардепа, бійці та командири бригади не мають змоги писати довгих прес-релізів в теплих кабінетах чи говорити з суспільством з цієї високої трибуни.

«Тому говорив від імені тих воїнів бригади, хто сьогодні далі тримає фронт в окопах, тих загиблих, тих зниклих безвісти, тих поранених після артилерійських снарядів та авіабомб бійців, під час стримування істотно переважаючих сил ворога 10-11 травня 2024 року на кордоні Харківщини, не лише як народний депутат, а як людина, що з перших днів великої війни йде поряд з 125 бригадою ТРО!

Рідна 125-тка, яка станом на сьогодні у складі сухопутних військ - сформована з більшості простих українців, не кадрових військових, гідно тримала позиції на Донеччині, Луганщині та Харківщині, пройшла горнило важких боїв. Стрілецька бригада - це ті, на чиїх плечах лежить найважчий тягар війни. На сьогодні у бригаді 5 Героїв України, 101 воїна нагороджено державними нагородами, 1209 воїнів нагороджено відомчими нагородами», – зазначив нардеп.

Проте, за словами Тістика, яскраві заголовки ЗМІ представили суспільству бригаду, як головного винуватця прориву фронту на Харківському напрямку, а ДБР майже одразу ж призначило винних за прорив фронту на Харківському напрямку.

10 травня розпочався наступ, а вже 11 травня ДБР порушує кримінальне провадження та з’являються яскраві заголовки про те що 125 бригада залишила позиції.

Ростислав Тістик назвав це не справедливим:

«Чи заслуговують рідні та близькі тих, хто віддав своє життя в цих важких боях на такі заяви? Впевнений – ні!

Не оцінюю якість розслідування чи заяви. Говоритиму лише фактами, які має знати країна:

Факт перший:

Бригада утримувала втричі більше кілометрів фронту від нормативу. Від Травянськоговодосховища до Сіверського Дінця.

Факт другий:

Підрозділи бригади були далеко не повністю укомплектовані, хоча перед цим понесли важкі втрати під Бахмутом і Кремінною.

Факт третій:

4 стрілецькі батальйони без важкого озброєння, практично без важкої техніки.

Факт четвертий:

Фортифікації першої лінії оборони будувались лише силами бригади та місцевих громад і підприємців. Мінні загородження теж лише власними силами і в дуже обмеженій кількості. Про фортифікації багато говорять загалом. З цього приводу ми уже створили ТСК, тому відповіді будуть надані згодом і по Харківських укріпленнях.

Факт п’ятий:

Неодноразові рапорти командування бригади з проханням підсилити перший ешелон оборони, інформування про підготовку наступу.

І ще безліч фактів, які свідчать про ігнорування проблем на цій ділянці фронту.

Водночас в перший день початку російського наступу безліч підрозділів бригади стояли на смерть».

«Вони Герої вони тримали фронт, вони бились і гинули!

Ми вимагаємо справедливості!

Не можуть правоохоронці дискредитувати ЗСУ перед суспільством!

Вимагаємо чесного розслідування, вимагаємо дотримуватись презумпції невинуватості!

У часи великої війни не місце і не час бігати за сенсаціями та заголовками.

Слава усім Героям!

Слава Україні!», – наголосив нардеп.

Leopolis.news