logo
24/07
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
2 ...

Корупція в Україні дедалі сильніше призводить до суперечок між Білим домом і Києвом – The Times

08-06-2024 17:22710

Корупція в Україні дедалі сильніше призводить до суперечок між Білим домом і Києвом – The Times
Фото: SERGEY DOLZHENKO/EPA

Окрім цього, за даними джерел британського видання The Times серед українських політичних і військових діячів, існує побоювання щодо зростання впливу керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. Цим, пише ЗМІ, користується росія, звинувачуючи Україну в тому, що вона «стала автократією».

Дипломати анонімно зазначили британському виданню, що голова ОП «повністю контролює» доступ до президента Володимира Зеленського, а послів країн Великої Сімки приймав сам Андрій Єрмак.

«Деякі джерела дійшли до того, що в серії інтерв’ю називали його «фактичним главою держави» або «віце-президентом України», – ідеться в статті The Times. 

Також опитані британськими журналістами чиновники стверджують, що саме через рішення Єрмака звільнили колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та віцепрем’єра Олександра Кубракова. Тим часом антикорупційні органи виступають проти подальшої присутності в політиці Кирила Тимошенка та Олега Татарова, які були фігурантами корупційних скандалів. Щодо останнього виконавча директорка Центру протидії корупції Дар’я Каленюк у коментарі для The Times зазначила – те, що він далі керує реформою правоохоронних органів «є божевіллям».

«Офіс президента замість того, щоб звільнити його, доручив новим прокурорам взятися за його справу, і вони її закрили», – пояснила антикорупціонерка.

Щодо Кирила Тимошенка британські журналісти зазначили, що він, будучи радником міністра оборони Рустема Умерова, відповідальний за побудову фортифікацій зокрема на Харківщині. Однак, пише ЗМІ, виникає питання – як попри зловживання владою, політику довірили таке важливе завдання.

Відтак усі ці питання все більше призводять до непорозумінь між США і Україною. У цьому сенсі британські журналісти наводять заяву Державного секретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена під час його травневого візиту до Києва. Тоді він сказав, що Україна повинна «переконатись, що боротьба з корупцією продовжується вдома так само, як триває боротьба з агресією росії на передовій».

Не зважаючи на вплив Андрія Єрмака, у Володимира Зеленського, навіть на думку «найзапекліших критиків», є можливість «змінити курс», пише The Times. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар’я Каленюк поділилася думкою виданню, що Зеленський «був зовсім іншим президентом залежно від того, хто є керівником його апарату». І додає: «Його велика помилка полягала в тому, що він довірив стільки повноважень Єрмаку, який явно сп’янився владою».

Роман ГАВРИЛІВ, для Leopolis.news