logo
21/07
20/07
17/07
16/07
14/07
13/07
11/07
2 ...

Чехія готується навчати другу групу українських військових 

09-06-2024 16:31220

Чехія готується навчати другу групу українських військових 
Фото: ілюстративне

Чехія цього року проведе навчання для 4 000 українських військових. 

 

У Міноборони країни-союзника чекають, коли Україна відрядить на тренування першу зміну захисників, заявила міністр оборони Чеської Республіки Яна Чернохова, пише чеське видання.

За словами глави міноборони, торік навчання у Чехії пройшли чотири тисячі військових з України. У 2024 році на тренування приїде така сама кількість захисників.

"Як тільки ми отримуємо інформацію, що зміна сформована, ми надаємо свої навчальні приміщення та інструкторів", — повідомила Яна Чернохова.

Навчання відбуватиметься у декілька етапів. Адже максимальна чисельність "зміни", яку може прийняти Чехія, — 800 військових. 

У Чехії заявили, що не планують направляти своїх інструкторів безпосередньо в Україну. 
"Від словацько-українського кордону до нашої Лібави кількасот кілометрів. Тому щодо Чехії я можу сказати, що ми нічого подібного наразі не плануємо і не готуємо", — пояснила міністр оборони.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що до кінця року Україна може отримати приблизно один мільйон артилерійських снарядів в рамках чеської ініціативи. А міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський наголосив, що Чехія продовжить агітувати світ забезпечувати Україну боєприпасами.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news