logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

Брати екснардепів-зрадників Медведчука та Козака через львівську фірму вивели «в тінь» мільйони гривень

10-06-2024 11:08312

Брати екснардепів-зрадників Медведчука та Козака через львівську фірму вивели «в тінь» мільйони гривень
Фото: УСБУ у Львівській області, Львівська обласна прокуратура

Провоохоронці повідомили про підозру рідним братам колишніх народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака та їхнім двом спільникам. Вони організували на одному з підконтрольних підприємств Львівщини схеми ухилення від сплати податків, що завдало державі багатомільйонних збитків.

Про це повідомляють ТУ ДБР у Львові, Управління СБУ у Львівській області та Львівська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що Сергій Медведчук і Богдан Козак причетні до фінансових махінацій на шкоду Україні протягом 2017-2023 років.

Мова йде про умисно виведені «в тінь» мільйони гривень. Внаслідок цього впродовж п’яти років на підприємстві було приховано продукції на майже 160 млн грн, а держбюджет недоотримав майже 75 млн грн податків.

За оперативними даними, ці кошти були спрямовані для фінансування війни рф проти нашої держави.

Для реалізації оборудки фігуранти задіяли львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, якою вони управляли як бенефіціарні власники. Сировину для продукції підприємство видобувало на одному з кар’єрів регіону.

За їхньою вказівкою топменеджмент підприємства не обліковував частину продукції і нелегально продавав третім особам.

У такий спосіб учасники «схеми» ухилялися від сплати податків за реалізовану продукцію.

Для цього директор і бухгалтер компанії вносили недостовірні відомості до фінансово-звітної документації.

Насправді ж кількість фактично проданої продукції та дохід фірми були в рази більшими, ніж офіційно задокументовані. Відповідно, сума податків та інших обов’язкових платежів повинна була сплачуватись більша.

Ініційована Службою безпеки судово-економічна експертиза підтвердила факти нанесення державі збитків на мільйони гривень та привласнення цих грошей на користь фігурантів.

На підставі зібраних доказів Сергію Медведчуку та Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Дії їхніх спільників – директора і бухгалтера підконтрольної компанії, які перебувають в Україні додатково кваліфіковано за ч.2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років із конфіскацією майна.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигліді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 9 млн грн – для директора, та 6 млн грн – для головного бухгалтера.

Також вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів та їхніх близьких родичів.

Братам Медведчука та Козака, які переховуються від правосуддя за кордоном, підозру було повідомлено заочно. Згодом їх буде оголошено у національний та міжнародний розшук.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news