logo
05/07
03/07
28/06
24/06
23/06
14/06
10/06
08/06
07/06
06/06
05/06
03/06
30/05
2 ...

Мешканці Самбора наполягають на закритті шкідливого підприємства у центрі міста: дієвої реакції влади наразі нема

10-06-2024 14:35775

Мешканці Самбора наполягають на закритті шкідливого підприємства у центрі міста: дієвої реакції влади наразі нема
Фото: Миколи Сенейка

Мешканці Самбора продовжують протестувати через діяльність небезпечного  виробництва у самому центрі міста.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Зокрема, минулого тижня чисельна група мешканців будинків вулиць Івана Франка, Стефаника, Рівної та інших прийшла на чергову сесію Самбірської міської ради, щоб меру та депутатам розповісти про екологічну небезпеку, яка виникла у зв’язку з сумнівною діяльністю в житловому мікрорайоні підприємства «Біоконтек», яке розмістилося в одному з приміщень ліквідованої колишньої дитячої виховної колонії.  

Раніше мешканці написали скарги у різні інстанції – до влади, правоохоронних органів. На жаль, дієвої реакції не було. Людей серйозно турбує, що через постійний сморід не можна відкрити квартирки, розвелися гігантські мухи, яких досі ніхто не бачив.

«Разом з чорним димом, який вилітає з комина, випадають перемелені залишки незрозумілого походження. Від них дивного кольору набирає дощова вода. Складно людям, які мають проблеми з органами дихання», – обурюються мешканці.

Однак сесія міськради не відбулася – на пленарне засідання з’явилося аж 8 з 26 депутатів. Чому відверто проігнорувала більшість обранців, наразі загадка.

Однак мешканці таки задали меру Юрію Гамару низку конкретних питань, у тому числі з вимогою ліквідувати шкідливе підприємство, захистити їх. Люди застерегли, що готові перекривати вулиці, якими їздять великі фури і невідомо що завозять.

За словами мера, за скаргою мешканців була створена міська відомча комісія, але її та поліцейського на територію «Біоконтек» охорона не пустила. Відкриття підприємства з міською владою не погоджували, бо саме приміщення не комунальна власність, а пенітенціарної служби. Тепер апелювати хіба що до міністерства юстиції. Підприємство зареєстроване в «Києві», податків у місцевий бюджет не платить. 

Мешканці ще сподіваються на реакцію екологічної інспекції, після чого можна спробувати заборонити підприємство через суд.  

Микола СЕНЕЙКО, Leopolis.news