logo
20/07
19/07
18/07
2 ...

Україна планує побудувати цього року до 1 ГВт потужності газової генерації – Зеленський

11-06-2024 13:31266

Україна планує побудувати цього року до 1 ГВт потужності газової генерації – Зеленський
Фото: Офісу президента

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має чіткий план, як збудувати до 1 ГВт потужності газової генерації вже цьогоріч.

Про це він сказав у Берліні під час виступу на міжнародній Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2024).

Зеленський зауважив, що газова генерація розв’яже питання дефіциту енергії сьогодні, а згодом буде переведена на водень і балансуватиме нову «зелену» енергетику. Він також наголосив, що в цій галузі європейські та, зокрема, німецькі компанії є технологічними лідерами.

«Саме в цій галузі в нас є чіткий план, як збудувати до 1 ГВт потужності вже цьогоріч. І ще 4 ГВт – протягом наступних найближчих років. Саме в цій галузі в межах нашої конференції ми підписуємо перші контракти. І саме для цього ми потребуємо вашого максимального лідерства», – зазначив Володимир Зеленський.

Натомість він закликав зробити все для того, щоб зберегти наявну генерацію та відновити ту, яку Україна втратила через російську агресію.

Міжнародна Конференція з відновлення України фокусується на чотирьох основних темах: залучення приватного сектору до відбудови, соціальне відновлення та людський капітал, відновлення громад і регіонів та вступ до ЄС і відповідні реформи.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news