logo
19/07
18/07
2 ...

На сайті Кабміну з’явилась петиція про заборону тіктоку в Україні

12-06-2024 10:18296

На сайті Кабміну з’явилась петиція про заборону тіктоку в Україні
Фото: ілюстративне

Авторка петиції вважає, що тікток завдає шкоди українському суспільству й ставить під загрозу національну безпеку України.

Про це пише «Детектор медіа».

На сайті Кабінету Міністрів почався збір голосів під електронною петицією з вимогою заблокувати соціальну мережу «ТікТок» на території України. Оксана Андрусяк, яка її зареєструвала, вважає, що тікток завдає шкоди українському суспільству й ставить під загрозу національну безпеку України.

Свою позицію авторка петиції аргументувала тим, що в соцмережі багато «чутливої» інформації про російсько-українську війну підпадає під цензуру. Водночас у тіктоці шириться російська дезінформація та пропаганда.

Також авторка вважає, що «чутлива» інформація про війну, якою діляться українські користувачі, в тому числі держслужбовці та військовослужбовці, може бути використана кібершпигунами на шкоду нацбезпеці та обороноздатності української держави.

Петиція, зареєстрована 10 червня, наразі зібрала понад 7,2 тис. підписів із необхідних для її подальшого розгляду 25 тисяч.

Користувачка соцмережі Х із ніком Kiwi на основі петиції створила тред про шкоду, яку несе тікток, й опублікувала його на своїй сторінці.

У коментарях користувачі розділилися на два табори: одні підтримують ідею блокування китайської соцмережі, інші ж відверто обурюються такій пропозиції.

Нагадаємо, торік навесні була зареєстрована петиція про заборону в Україні соціальної мережі «ТікТок» на сайті президента, проте вона не набрала необхідної для розгляду кількості голосів.

Як відомо, у низці європейських держав на тлі побоювань щодо можливості шпигунства з боку Китаю державним службовцям заборонили користуватися тіктоком на робочих пристроях.

28 лютого Європейський парламент заборонив співробітникам використовувати застосунок «ТікТок» на своїх пристроях і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів.

Крім того, заборонили своїм співробітникам користуватися китайською соціальною мережею «ТікТок» з міркувань безпеки й Європейська комісія та Рада ЄС. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news