logo
24/07
23/07
22/07
20/07
19/07
18/07
17/07
16/07
15/07
2 ...

«Індонезія крізь призму об’єктива»: у Львові відкрили фотоекспозицію про «майбутню четверту економіку світу»

12-06-2024 11:54322

«Індонезія крізь призму об’єктива»: у Львові відкрили фотоекспозицію про «майбутню четверту економіку світу»
Фото: автора

Численні замки, сонячні береги, захопливі краєвиди – усе це в Італійському дворику Львівського історичного музею на площі Ринок. 11 червня у Львові розпочали фотовиставку «Індонезія крізь призму об’єктива». Вона приурочена до 32-річчя дипломатичних відносин Індонезії та України, встановлені 11 червня 1992 року.

Відкривав її Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Аріф Мухаммед Басалама, який днями прибув на Львівщину. Раніше Leopolis.news писав про зустріч представників обладміністрації та обласної ради з дипломатом. Тоді домовились про співпрацю у сфері енергетики – вчасній царині у нинішніх реаліях.

Спеціально для нас Аріф Мухаммед Басалама розповів – вважає, що співпраця між двома державами почалася задовго до 1992 року. Дружні відносини, переконаний посол, були навіть до відновлення незалежності, коли Україна також мала своїх делегатів в ООН з 1946 року. Дипломат повідомив, що перспектива розвитку відносин між Україною та Індонезією полягатиме, безперечно, у політичному, економічному та соціальному секторах. За даними державної статистики України, товарообіг між Києвом і Джакартою в 2023 році сягнув 327 млн доларів США, а до повномасштабного нападу росії цифра навіть перетинала межу 1 мільярда доларів США.

Фото: Аріф Мухаммед Басалама

«Ми завжди хочемо розвивати все більше і більше відносини між Індонезією та Україною, зокрема через залучення бізнес-сектору з обох країн: українці відвідують Індонезію, і також наші бізнесмени приїжджають в Україну», – розповів Вельмишановний Посол.

Особливу увагу Аріф Мухаммед Басалама приділяє освітнім обмінам. Меморандум про співробітництво вже уклали між Київським політехнічним інститутом та Католицьким університетом Парах’янґан у Бандунґсі – третьому місті Індонезії. Держава-партнерка надає українській молоді стипендії для навчання, уже п’ятеро студентів скористалися цією можливістю.

Професор, завідувач кафедри політології Львівського національного університету Анатолій Романюк висловив думку – попри те, що Україна донедавна була схильна розвивати відносини з ближніми сусідами, ставлення країн світу загалом є не менш важливим.

«Цей регіон (Південно-Східна Азія – Авт.), за експертними оцінками, найближчим часом має стати номер «один» з точки зору економічного розвитку у світі. Ми вже сьогодні можемо говорити, що в цьому регіоні відбувається настільки потужний рух товарів – від 20 до 40 відсотків товарів проходять через Південнокитайське море. І ті країни, які взаємодіють між собою, вони поступово відіграватимуть усе більшу роль у розумінні того, як буде розвиватися світова економіка. Тому Україна не може закритися і не вивчати, що там є. Індонезія є одним з потужних економічних центрів сьогодні, тому ми повинні думати про те, як вибудовувати свої відносини з нею», – пояснює політолог спеціально для Leopolis.news

Почесний консул Індонезії у Львові Андрій Іонов під час відкриття виставки назвав захід одним із способів «м’якої дипломатії». Тож він погодився б з Анатолієм Романюком – співпраця Україні потрібна.

«Враховуючи те, що уряд Індонезії зараз прийняв рішення про проведення економічної реформи, вона почала розвиватися з швидкістю 5,5% зростання ВВП в рік, тепер вони поставили завдання досягти зростання 7% в рік, щоби в 2030 році стати четвертою економікою світу», – розповів нам консул.

Фото: Андрій Іонов

Разом із тим, нашій державі є що показати азійському партнерові, каже Андрій Іонов. Ідеться й про людський інтелектуальний ресурс, і про постачання сільськогосподарської продукції. Втім для українців острівна держава є чимось незвіданим, як і навзаєм для індонезійців Україна:

«Вони про нас нічого не знають, і ми про них дуже мало що знаємо. А коли довідуємося хоч трохи, то ми здивуємося тому, наскільки цікаві речі, висновки, які ми можемо зробити. Їхня філософія, їхня культура, їхня література, їхнє ставлення до збереження власного культурного потенціалу – це все дуже важливі речі».

Цей захід, отже, є можливістю принаймні для Львова відкрити для себе державу, яка лежить на понад 17000 островів і об’єднує носіїв більше 700 мов. На відкритті експозиції індонезійський гурт The Nodins виконав пісні мовами народів Індонезії і як знак підтримки – відому «Україно» Тараса Петриненка.

Фото: Виступ гурту The Nodins

Фотовиставка, присвячена культурі Індонезії та її відносинам з Україною, триватиме до 8 липня.

Роман ГАВРИЛІВ, Leopolis.news