logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

У Львові пройдуть «Дні Яцека Куроня»

13-06-2024 19:26192

У Львові пройдуть «Дні Яцека Куроня»
Фото: Яцек Куронь (1934 – 2004)

15-16 червня у Львові пройдуть «Дні Яцека Куроня» на тему «Поляки й українці: важкий діалог».

Як повідомляють організатори, подія приурочена 20-річчю з дня смерті Яцека Куроня, одного із творців польської «Солідарності», прихильника польсько-українського історичного порозуміння.

В анонсі заходу наводять думки Мирослава Мариновича про вплив польського дисидента:

«Він належав Польщі, але надихав собою обидві культури. Його серце мало б бути поховане у Львові, як серце Міцкевича — у Вільнюсі. Польськість, уособлена в Куроневі, робить честь полякам і водночас ошляхетнює українців. Його концепція «Ми, поляки, були українцями для німців і німцями для українців» є тим аргументом, який обеззброює навіть найзатятіших непримиренних. Проте не менш високою є і Куронева “українськість”, успадкована від чутливого на кривду батька-поляка. Вона також гуманізує — ні, євангелізує! — обидва народи, оскільки утихомирює наші взаємні «комплекси жертви».

Яцек учив нас сприймати прощення не лише як почесну корону, що нею увінчують процес примирення, а й як початок тернистої дороги, яку без цього не здолаєш. Прощення, як і Христос, має бути “альфою та омегою, початком і кінцем”.

Яцек Куронь сам сформулював key performance indicator, за яким ми мали б оцінити його життя і діяльність: “Якщо йдеться про життя, важливо не як довго хтось живе, а як!».

Leopolis.news