logo
21/07
20/07
19/07
18/07
2 ...

Безпекова угода України з США: Офіс президента опублікував повний текст

14-06-2024 08:19368

Безпекова угода України з США: Офіс президента опублікував повний текст
Фото: ОПУ

Офіс президента оприлюднив повний текст 10-річної двосторонньої угоди про безпеку між Україною і США для посилення оборонних спроможностей Києва, яка була підписана 13 червня в Італії на саміті G7.

Повний текст документа оприлюднено на сайті Офісу президента.

Так, безпекова угода містить 9-ть статей, а також додаток. Передбачає принципи співробітництва; співробітництво у сфері оборони та безпеки; співробітництво у сфері економічного відновлення та реформ. Також в угоді окреслені співробітництво у сфері економічного відновлення та реформ.

Щодо «справедливого миру» в угоді, зокрема зазначається: «Сторони визнають, що Україна не буде в безпеці доти, доки її суверенітет і територіальна цілісність не будуть повністю відновлені шляхом встановлення справедливого миру, який поважатиме права України відповідно до міжнародного права, включно зі Статутом ООН.

Тому сторони співпрацюватимуть задля досягнення справедливого й тривалого миру, який матиме широку глобальну підтримку. Сполучені Штати вітають постійні зусилля України, зокрема через Українську формулу миру, спрямовані на залучення міжнародної спільноти до встановлення принципів справедливого та сталого миру».

Повний текст річної двосторонньої угоди про безпеку між Україною і США

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news