logo
22/07
21/07
20/07
17/07
16/07
14/07
2 ...

У НАТО схвалили план розширення підтримки України

14-06-2024 18:59273

У НАТО схвалили план розширення підтримки України
Фото: nato.int

Міністри оборони країн НАТО схвалили «оперативний план розширення підтримки України»

Про це під час пресконференції заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє «Європейська правда».

План, зокрема, передбачає, що в майбутньому Альянс візьме на себе міжнародну координацію поставок зброї та тренувань для Збройних сил України.

«Ми узгодили план, який визначає, як НАТО очолить координацію допомоги в галузі безпеки і тренувань. Це дозволить лідерам НАТО розпочати цю роботу на Вашингтонському саміті в липні. Поставити нашу підтримку України на більш міцну основу на роки вперед», – сказав генсек НАТО.

Штаб із координації допомоги Києву розмістять у Вісбадені на півдні Німеччини, вже діє військова база США, крім того, будуть створені логістичні вузли у східній частині Альянсу. Очікується, що до цих заходів залучать майже 700 військовослужбовців з країн-членів і партнерів НАТО.

«НАТО здійснюватиме нагляд за підготовкою українських збройних сил на тренувальних базах в країнах Альянсу, підтримуватиме Україну через планування і координацію допомоги, керуватиме передачею і ремонтом обладнання, надаватиме підтримку довгостроковому розвитку Збройних сил України. Ці зусилля не зроблять НАТО стороною конфлікту, але вони посилять нашу підтримку України у відстоюванні її права на самооборону», – зазначив Столтенберг.

Leopolis.news