logo
26/05
25/05
24/05
22/05
21/05
20/05
19/05
18/05
15/05
2 ...

У Франковому виші презентували аудіокнигу «Дідо Иванчік» Петра Шекерика-Доникового

06-11-2019678

У Франковому виші презентували аудіокнигу «Дідо Иванчік» Петра Шекерика-Доникового

У конференц-залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація аудіокниги «Дідо Иванчік», автором якої є етнограф, письменник і активний громадський діяч Гуцульщини Петро Шекерик-Доників.

 

 Проект було реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Керівником проекту та модератором презентації був Василь Юськів, а голос, яким озвучено всю книжку, належить Василю Зеленчуку із Криворівні, інформуєпрес-центр університету.

Презентація розпочалася із музичного вітання  – гуцульської мелодії, виконаної на автентичних народних інструментах. Василь Юськів розповів про зародження ідеї створення аудіокниги. «Тут представлений цілий космос Гуцульщини, тому цю книгу варто прочитати. Але, на мій подив, друзі, яким я радив книгу, не заходили далі 2-3 сторінки. Тому мені захотілося якось змінити цю ситуацію, виникло велике бажання, щоб книгу побачило більше людей», – зазначив він.

Ще рік тому команда опублікувала перший пробний запис різдвяного уривка з книги «Дідо Иванчік» і отримала багато схвальних відгуків, тож згодом уже за підтримки Українського культурного фонду було записано текст книги повністю, в тому числі з утраченими раніше чотирма розділами, яких не було в друкованих виданнях.

Після розповіді про процес створення аудіокниги присутнім запропонували до перегляду рекламний ролик. Окрім того, учасники заходу змогли насолодитися грою на трембіті та прослухали давню гуцульську пісню у виконанні Василя Зеленчука під супровід скрипки.

Василь Зеленчук коротко розповів про автора книги, Петра Шекерика-Доникового, репресованого письменника, твір якого протягом понад 50 років був несправедливо забутим. Так, він зазначив, що письменник «народився на Гуцульщині у с. Голови у 1889 р., закінчив 4 класи школи, а далі займався самоосвітою, але це не завадило тому чоловікові зробити за своє коротке життя дуже багато хороших справ для Гуцульщини. Ще з молодого віку він заприятелював із Володимиром Гнатюком і збирав цінні етнографічні матеріали в гуцульських селах». За словами польського письменника Станіслава Вінценза, книга «Дідо Иванчік» є «… пам’ятником старої мови, якому немає рівного».

Також Василь Зеленчук розповів про те, як створювалася аудіокнига. Виявляється, команді вдалося обладнати студію звукозапису в старій гуцульській хатині, де вони жили все літо, поки записували книжку. Це допомагало проникнутися тією таємничою атмосферою гуцульського села і передати її слухачам. Як зазначав Василь Юськів, записування тексту було для них справжнім ритуалом, який завжди розпочинався зі звуків гуцульської музики. Щоб учасники презентації краще уявили цю атмосферу, творці проекту продемонстрували відео з фрагментами із закулісся їхньої роботи.

Насамкінець Василь Зеленчук організував для усіх присутніх невелику вікторину із запитаннями, пов’язаними з текстом твору, і розіграв кілька примірників презентаційних дисків «Діда Иванчіка». Додамо, що безкоштовно прослухати аудіокнигу можна на сайті першої української аудіокнигарні «Абук». Крім того, короткі історії з книги розміщені на офіційному ютуб-каналі «Дідо Иванчік».

Leopolis.news