logo
21/07
20/07
2 ...

Омбудсман оскаржив у КСУ положення про відпустку без збереження зарплати під час війни

15-06-2024 16:40170

Омбудсман оскаржив у КСУ положення про відпустку без збереження зарплати під час війни
Фото: Facebook Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець оскаржив у Конституційному суді України положення закону про трудові відносини в умовах воєнного стану, які стосуються порядку надання невикористаних днів щорічної основної відпустки. 

 

Текст подання опублікований на сайті КСУ.

У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить понад 24 календарних днів, надання невикористаних у період дії воєнного стану днів відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. За рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можуть надаватися без збереження заробітної плати.

Право роботодавця в частині обмеження тривалості щорічної основної відпустки під час воєнного стану передбачено в ч. 1 ст. 12 закону № 2136.

Дмитро Лубінець просить визнати окремі положення цієї частини неконституційними. На його думку, це суперечить статті 64 Конституції, бо вона допускає обмеження прав під час воєнного стану, а не їх скасування.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news