logo
24/07
22/07
21/07
20/07
17/07
2 ...

У Польщі за останні 3 дні зафіксувала майже 430 спроб незаконного перетину кордону з білоруссю

17-06-2024 15:26346

У Польщі за останні 3 дні зафіксувала майже 430 спроб незаконного перетину кордону з білоруссю
Фото: РАР

Майже 430 іноземців намагалися незаконно перетнути польсько-білоруський кордон за останні три дні, – повідомила Прикордонна служба в понеділок на платформі X. Вона також повідомила про нові випадки кидання каміння та паорк у бік польських патрулів.

Про це повідомляє PAP.pl.

Протягом останніх трьох днів (14-16 червня) співробітники Підляського відділу Прикордонної служби зафіксували майже 430 спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону. У кількох випадках мігранти атакували польські служби камінням і гілками. Кілька разів була надана допомога іноземцям, які потребували медичної допомоги.

Спроби нелегального перетину кордону відбулися в околицях Біловежі, Наревки, Дубичі Церковні, Кринок і Черемхи, – повідомила в понеділок майор Катажина Зданович, речниця Підляського відділу Прикордонної служби. Вона додала, що в п'ятницю було зафіксовано понад 130 спроб нелегального перетину кордону, в суботу – понад 150, а в неділю – понад 130 таких спроб.

За даними Підляського відділу Прикордонної служби, з початку червня було зафіксовано понад 2,6 тисячі спроб незаконного перетину кордону. У травні таких спроб було понад 8 тисяч, у квітні – майже 3 400, а з початку року – понад 18 200.

Останніми днями Прикордонна служба також затримала ще одного контрабандиста, який, імовірно, допомагав переправляти іноземців. Зданович повідомила, що він був громадянином Сирії. З початку року на польсько-білоруському кордоні Прикордонна служба затримала 200 осіб, які допомагали та організовували нелегальний перетин кордону.

За останні три дні прикордонники також надали допомогу шістьом іноземцям, які потребували медичної допомоги.

З опівночі четверга вздовж приблизно 60 км кордону з білоруссю у Підляському воєводстві діє буферна зона, в яку заборонено в'їзд. Зона діє протягом 90 днів згідно з розпорядженням Міністерства внутрішніх справ і адміністрації.

На 186 км кордону з білоруссю стоїть сталева загорожа висотою 5,5 м, побудована у 2022 році. Вона є основним елементом захисту цього кордону від нелегальної міграції. Її доповнює так званий електронний бар'єр, що діє на 206 км у Підляському воєводстві, тобто система камер і датчиків. Уряд заявляє, що ці заходи безпеки будуть посилені.

Leopolis.news