logo
18/06
29/05
24/05
21/05
20/05
13/05
27/04
20/04
19/04
16/04
12/04
10/04
09/04
26/03
2 ...

Непосидючості Садового з челядниками могли б позаздрити навіть Колумб з Магелланом | Блог Володимира Гірняка

18-06-2024 19:41960

Непосидючості Садового з челядниками могли б позаздрити навіть Колумб з Магелланом | Блог Володимира Гірняка

Проаналізував закордонні поїздки львівського мера та його заступників протягом двох з половиною воєнних років і дійшов висновку, що непосидючості Садового з челядниками могли б позаздрити навіть Колумб з Магеланом. Але між ними є одна принципова різниця. Мандри знаменитих мореплавців поповнювали казну європейських імперій, а вояжі львівських можновладців її тільки спустошують.

Трохи цифр і географії. У 2022 році очільники Львова здійснили 17 закордонних вояжів, 6 з яких - безпосередньо мер. Керманичам Львова пощастило побачити Париж і Рим, Амстердам і Брюссель, Лугано, Тірану, Ліберець, Тбілісі І самого Папу у Ватикані. Про міста сусідньої Польщі я згадувати навіть не буду, бо до них наші чиновники їздять щороку, як по святу воду.

Найвеселішим ж, певно, був 11-денний (!) вояж Сергія Кіраля на райський острів Балі, де, за офіційною інформацією, він брав участь у конференції на тему "Просування інноваційного, інклюзивного та спільного зростання". Невідомо, що там "назростав" заступник Садового, але львівському бюджету це обійшлося у 90 тисяч гривень.

У 2023 році керівництвом Ратуші взагалі товкло, як грішниками в пеклі. 43 закордонних відрядження, з яких 17 на рахунку Садового. Суттєво розширилася і географія подорожей львівських миклухо-маклаїв: Сан-Франциско, Венеція, Марсель, Вінніпег, Лондон, Розум, Лейпциг, Сеул і ще три міста у Південній Кореї, Відень, Канни, португальський курорт Кашкайш, Рейк'явік, Брюссель, Давос, Токіо, Кобе, Стамбул, Вільнюс, Каунас, Таллінн.

За півроку 2024-го керівники Львова вже побували у 19 закордонних відрядженнях, у вісьми з яких - безпосередньо Садовий. Керманичі міста відвідали Франкфурт-на-Майні, норвезькі Осло і Берген, бельгійські Мехелен і Гент, вшанували своєю увагою Нью-Йорк і Вашингтон, не проминули традиційно Канни і Токіо, добралися аж на Тайвань і в британський Стейнінг.

Ви запитаєте, за чий кошт всі ці пілігримства, які обходяться в тисячі доларів і євро? Та, очевидно, що в більшості випадків за наш із вами. Але це не було б суттєвою проблемою, якби громада міста мала розуміння, на біса це все. Щоби Колумб привіз індіанські скарби, в його кораблі потрібно було інвестувати. Золота Садового ми поки що не бачимо.

Зрештою, мер міг би зняти напругу, прозвітувавшись перед громадою про результати своїх мандрів. Але Садовий вже давно вважає, що пояснювати що-небудь львів'янам - це приниження його гідності.