logo
20/07
19/07
18/07
17/07
16/07
15/07
2 ...

Проросійського пропагандиста зі Львова засудили заочно до 12 років

21-06-2024 16:33346

Проросійського пропагандиста зі Львова засудили заочно до 12 років

За публічного обвинувачення Львівської обласної прокуратури громадянина України визнано винним у пособництві державі-агресору та виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 111-2, ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

Як інформує відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури, йому призначено покарання – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 15 років.

Прокурор в суді довів, що уродженець Львова, який зараз проживає в тимчасово окупованій АР Крим, здійснює пропагандистську діяльність задля підтримки рф.

Для цього обвинувачений в особистому Telegram-каналі систематично поширює свої маніпулятивні відеоматеріали, в яких висловлює прихильність державі-агресору, її рішенням та діям щодо війни в Україні.

У своїх відеозверненнях він виправдовує та визнає правомірною збройну агресію рф проти України, розпочату у 2014 році. Також заперечує тимчасову окупацію частини території держави. Стверджує, що окупанти прийшли з єдиним наміром – покращити життя як росіян, так і українців.

Окрім цього, чоловік називає себе істориком, засновником російського руху України, зазначає, що бореться з нацизмом та геноцидом, який існує по відношенню до росіян.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління Служби безпеки України у Львівській області.

Як випливає з вище наведених даних, йдеться про Олександра Свистунова (нар. 23 лютого 1947, місто Львів) — колаборанта, у свій час очолював «Русское Движение Украины» і партію «Русский блок». У 2006—2014 роках був депутатом Верховної ради АР Крим 5—6-го скликань.

Саме він допоміг завербувати коригувальника ударів по Яворівському полігону.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news