24-06-2024 16:39968
19 червня ц. р. колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду ухвалила рішення про заборону політичної партії «Наш край». Таке рішення було винесене на підставі позову Міністерства юстиції України. Окрім заборони діяльності партії, суд також вирішив конфіскувати та передати у власність держави майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень.
Хоча й повний текст цього рішення у справі про заборону політичної партії ще не оприлюднено, зрозуміло, що Мін’юст діяв відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій» від 14 травня 2022 року. Цей закон розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Зокрема, підставою є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України.
Політична партія «Наш край» була де-юре зареєстрована 23 серпня 2011 року під назвою «Блокова партія». Однак, де-факто вона з'явилася 2014 року, коли частина колишніх «регіоналів» створила нову партію, перейменувавши «Блокову партію» на «Наш край». Співзасновниками оновленої партії виступили Олександр Мазурчак, Юрій Гранатуров, Олександр Фельдман, Антон Кіссе та Сергій Кальцев, які до подій Революції гідності були членами Партії регіонів. Зокрема, один із до недавніх співголів партії народний депутат Сергій Шахов ще й оголошений в розшук Вищим антикорупційним судом України 31 березня 2023. Закономірно, що партія «Наш край» стала ідейною послідовницею проросійської «Партії регіонів», і була серйозним викликом для української державності, оскільки члени цієї партії схильні до антиукраїнських чи антидержавницьких дій. Партія «Наш край», разом з Опоблоком, вважалась ще й умовно антимайданною партією, адже її виборці налаштовані проти ЄС та НАТО.
Добре, що проросійську, а отже антидержавну політичну партію «Наш край» заборонили! Але ж вона давно пустила метастази в українське суспільство через своїх депутатів різних рівнів, членів партії, врешті-решт виборців. Тому необхідно притягнути до кримінальної відповідальності керівництво партії, розпустити всіх депутатів «нашокраїнців», заборонити тепер уже колишнім членам «Нашого краю» балотуватись на будь-яких виборах та обіймати будь-які керівні посади. Інакше, все це буде лише «випускання пари», а не реальна боротьба з проросійською політичною партією та відповідною московською агентурою.
На жаль, практика свідчить про протилежне. Адже, за час Незалежності в Україні вже забороняли аж 22 проросійські політичні партії: у 1991 році – 1 (Комуністична партія України (КПРС), 2014 – 2 (Руська єдність, Руський блок), 2015 – 2 (Комуністична партія робітників і селян, Комуністична партія України (оновлена), 2022 – 16, 2023 – 1 (Партія Регіонів). Партія «Наш край» відкрила рахунок у 2024 році і стала 23–ю із заборонених проросійських партій. Але бачимо, що найбільш плідним виявився 2022 рік, коли забороні були піддані: Опозиційний блок, Соціалісти, Справедливості та розвитку, Наші, Держава, Блок Володимира Сальдо, Соціалістична партія України, Ліва опозиція, Партія Шарія, Союз лівих сил, Опозиційна платформа — За життя, Прогресивна соціалістична партія України, Русь Єдина, Щаслива Україна, Комуністична партія України, Робітнича партія України (марксистсько-ленінська).
Ці проросійські партії, усі без винятку, винні у тому, що Московія напала на Україну. Вони закликали агресора, сприяли, допомагали, відверто переходили на бік ворога. Але однією забороною проросійських політичних партій проблему не вирішити! Проросійські сили в Україні мають властивість мімікрувати, створювати нові політичні партії й з новою силою руйнувати українську державність. Необхідно позбавити носіїв «русского мира» в Україні усіх політичних прав або депортувати на «исконную родину»! Але перед тим усі вони повинні понести заслужене покарання!