logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

Пальці збільшилися у 4 рази: у Львові прооперували 6-річну дівчинку з рідкісною патологією

25-06-2024 16:01269

Пальці збільшилися у 4 рази: у Львові прооперували 6-річну дівчинку з рідкісною патологією
Фото: пресслужба Львівської міської ради

З такою рідкісною патологією хірурги лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова зіткнулися вперше. Пальці руки у 6-річної львів’янки були збільшені аж у 4 рази, а найменший поріз у зоні аномалії – викликав масивну кровотечу і загрожував життю дитини. Та лікарі діагностували загадкову хворобу і знайшли спосіб допомогти дитині.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Маленька пацієнтка – 6-річна львів’янка Меланія Вербицька. У два роки у дівчинки раптово збільшились деякі пальчики на лівій руці та набули синьо-багряного кольору. Батьки роками оббивали пороги лікарень, утім так і не могли знайти відповідь на питання: що відбувається з їхньою донькою? Зверталися навіть в американську клініку. Там запропонували лише один варіант – ампутацію.

До шістьох років пальці Меланії досягли вже гігантських розмірів та буквально пульсували. А будь-який найменший поріз спричиняв масивну кровотечу.

Декілька місяців тому мама дівчинки натрапила в мережі на інформацію про лікаря, який спеціалізується на хірургії кисті, оперує дорослих і рятує кінцівки захисників від ампутації. Це був Гнат Герич – завідувач хірургічного відділення лікарні святого Пантелеймона. До нього і звернулася родина.

Після ретельного обстеження спеціалісти врешті змогли встановити Меланії діагноз: артеріовенозна мальформація. Це вроджена патологія, яка, зазвичай, вражає судини головного мозку, рідше – спинного. А от що така недуга розвинулася в судинах руки – випадок унікальний.

«Судини в кисті та передпліччі Меланії розвинулися аномально, з множинними сполученнями між артеріальною та венозною системами. Тобто кров з артерій потрапляє у вени і розширює їх, що призводить до зміни кольору шкіри та значного набряку пальців. А при їхньому пошкодженні виникає артеріальна кровотеча – найнебезпечніша з можливих», - розповідає Гнат Герич, завідувач Центру хірургії та онкології №1 лікарні святого Пантелеймона.

Після консиліуму, команда спеціалістів вирішила взятися за цей надскладний випадок. Спершу лікарі мусили з’ясувати анатомію судинного дерева в кисті Меланії та перевірити, чи можливо видалити патологічні судини без порушення кровопостачання кінцівки. Для цього перекрили деякі венозні фістули – патологічні отвори, через які кров з артерій Меланії потрапляє в її вени. Це було ангіографічне, себто діагностичне, втручання. Завдяки йому у хірургів з’явилася надія на те, що вони таки зможуть допомогти дівчинці.

Під час другої, вже 6-годинної операції на кисті, спеціалісти видалили більшу частину аномально розвинутих судин і змогли зменшити тиск крові у венозній системі. Це доволі складне втручання, адже хірургам потрібно було вкрай делікатно видаляти кожну аномальну судину та, водночас, не зачепити ті, що відповідають за живлення кінцівки. І їм вдалося це зробити.

Завдяки операції, пальчики Меланії зменшилися вдвічі. Вона та її батьки неймовірно задоволені таким результатом. Нині на дівчинку чекає реабілітація, а за місяць – повторне втручання, під час якого хірурги планують видалити залишок аномальних судин.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news