logo
21/07
20/07
19/07
2 ...

Працівники «Галсільлісу» нелегально споруджують фортифікаційні споруди на Сумщині – Антикорупційний моніторинг Львівщини

25-06-2024 15:291086

Працівники «Галсільлісу» нелегально споруджують фортифікаційні споруди на Сумщині – Антикорупційний моніторинг Львівщини
Фото: ілюстративне

Працівники ЛГП «Галсільлісу» нелегально працюють над спорудженням фортифікаційних споруд на Сумщині.

Як інформує Антикорупційний моніторинг Львівщини (АМЛ), про це стало відомо з конфіденційної переписки двотижневої давності між керівником «Галсільлісу» Іваном Підгородецьким і керівниками дочірніх лісогосподарських підприємств, яка є у розпорядженні Антикорупційного моніторингу. 

Як зазначається, працівників підприємства скеровують на Сумщину без оформлених відряджень, броні і будь-яких офіційних документів за власний кошт за усною вказівкою керівника Галсільлісу. Тут вони будують бліндажі замість підрядників, які виграють тендери. 

«З відкритих джерел відомо, що на спорудження фортифікаційних споруд на Сумщині було виділено майже 3 млрд грн з резервного фонду Держбюджету. Здебільшого розпорядником цих коштів є Служба відновлення та розвитку інфраструктури Сумської області. Крайній тендер було оголошено в кінці травня на майже 91 млн. грн. Переможцем тендеру став невідомий оборонний постачальник на кшталт Гринкевичів, який вочевидь повʼязаний з львівським обласним керівництвом... Виглядає, що підрядник отримує мільйони з бюджету, а роботи виконують працівники обласного комунального підприємства, з якими щоденно розраховуються готівкою», – кажуть у АМЛ. 

Як зазначили в організації, схоже, зловживання під час будівництва фортифікаційних споруд на Сумщині є не новизною. Зокрема, 22 травня 2024 року у Верхній Раді було створено Тимчасову спеціальну комісію з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, яку очолив нардеп від «Слуги Народу» Микола Задорожний. Голова комісії анонсував що комісія працюватиме рік і що через таємний гриф, частина звіту буде закрита від громадськості.

«Отож, повертаючись до переписки ми дізнаємось, що усі дочірні підприємства задіяні у схемі. В дописах знаходимо прізвища людей, які за дорученням керівництва, без жодного захисту, працюють на лінії зіткнення заради збагачення окремих осіб. 

Зі зрозумілих причин, в скрінах що додаються приховані усі розпізнавальні елементи, але цей витік інформації свідчить про невдоволення людей ситуацією, яка склалася і бажанням покласти цьому край», – зазначають в Антикорупційному моніторингу Львівщини.

 

Leopolis.news