У Львівському госпіталі ветеранів війн та репресованих відкрили відділення стаціонарної реабілітаційної допомоги

http://leopolis.news/post/108212/u-lvivskomu-gospitali-veteraniv-viyn-ta-represovanyh-vidkryly-viddilennya-stacionarno-reabilitaciyno-dopomogy

04/07/2024

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА. 

Відвідали новостворене відділення начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький та директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська.

У сучасному відділенні зі залом для маломобільних пацієнтів надаватимуть реабілітаційну допомогу українцям, які постраждали від російської військової агресії та всім, хто цього потребує.

Минулого року коштом обласного бюджету провели ремонт приміщень та закупили обладнання для відділення фізичної реабілітації на 9 поверсі площею 900 кв. м. Нове відділення на 50 ліжок площею 1420 кв. м також відремонтували коштом обласного бюджету. Загалом вартість робіт становить майже 55 млн грн. 

«Наша завдання – зробити так, щоб воїни, які повертаються з передової додому і потребують лікування чи реабілітації, отримували їх на належному рівні. Хотілось би, щоб так, як виглядає четвертий поверх цього медзакладу, виглядала і вся лікарня. Коли я кажу “хотілось би”, це не просто про бажання, а про реальні кроки, які ми робимо разом. За два роки ми вклали у цей медзаклад понад 350 млн з обласного бюджету, але подивіться у що ми вкладаємо: у допомогу людям, воїнам, тим, хто цього потребує. Радію з того, що ми маємо можливість змінювати лице лікарні», – наголосив Максим Козицький. 

У реабілітаційних відділеннях Госпіталю медичну реабілітацію проходять пацієнти з травмою хребта та спинного мозку, наслідками черепно-мозкових травм, судинної патології головного та спинного мозку, ураженням периферичної нервової системи та після травматичних ампутацій кінцівок. 

За словами генерального директора Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи Максима Прикупенка, від початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах надали більше 7 тисячам пацієнтів, з них – майже половина наші захисники і захисниці.

Про те, як відбувається реабілітаційний процес, розповіла завідувачка реабілітаційного відділення Оксана Ганусич.

«Реабілітація відбувається за певною послідовністю. Є заняття в першій та другій половині дня. Таких сетів має бути не менше 14. Якщо необхідна тривала реабілітація, пацієнт може проходити від 4 до 8 сетів.

Ми працюємо з пацієнтами у різних станах. Від тих, хто перебуває в гострій стадії і до тих, кому потрібна довготривала амбулаторна реабілітація.

Загалом у закладі працює 10 мультидисциплінарних команд, 5 з них – на базі реабілітаційного відділення. У нас є окрема психологічна служба, у якій працюють психологи, психотерапевти, психіатр, терапевти мови і мовлення, лікарі ФРН. Тому допомогу надаємо комплексно, йдеться як про фізичну реабілітацію, так і психологічну, а також допомогу та підтримку від соціальних працівників», – зазначила Оксана Ганусич.

Відділення відремонтували та повністю обладнанали за вимогами доступності, є окремі безбар’єрні душові кімнати та вбиральні. У відділенні обладнали 20 палат: тримісні, двомісні і одномісні. Загалом у відділенні разом з новоствореними уже 100 ліжкомісць.

«Потрапити до нас на реабілітацію можна за направленням від вузького спеціаліста. Наш Госпіталь законтрактований НСЗУ, тому за направленням від вузького спеціаліста, послуги безкоштовні. Лікування можна пройти як в стаціонарі, так і амбулаторно», – додав Максим Прикупенко.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news