logo
07/08
06/08
05/08
04/08
2 ...

Розкрадання 1,2 млрд грн кредиту: посадовцям Нацбанку оголосили підозру

12-11-2019278

Розкрадання 1,2 млрд грн кредиту: посадовцям Нацбанку оголосили підозру

Вісьмом колишнім та чинним службовим особам Національного банку України, ПАТ "ВіЕйБі Банк" та службовцям приватного сектору повідомлено про підозру у заволодінні грошовими коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку в сумі 1,2 млрд грн.

 

Про це інформує пресслужба САП.

За погодження прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру 8 колишнім та чинним службовим особам Національного банку України, ПАТ «ВіЕйБі Банк» та службовцям приватного сектору у заволодінні грошовими коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку в сумі 1,2 млрд гривень.

Серед підозрюваних – колишній перший заступник голови НБУ, колишній директор Генерального департаменту банківського нагляду; колишній виконувач обов’язків начальника управління Нацбанку України по м. Києву та Київській області, також колишні посадовці ПАТ «ВіЕйБі Банк» - голова спостережної ради, заступник голови правління банку та троє посадових осіб приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Вказаним особам інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Наразі триває процес подачі до Антикорупційного суду клопотань про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави від 2,5 млн гривень до 30 млн гривень.

Обставини справи: у жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Незважаючи на те, що вказаний банк не надав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, була завищена майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Вже в ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн гривень попри 1,8 млрд гивень, заявлених «ВіЕйБі Банком».

Як наслідок, службовцями НБУ «ВіЕйБі Банку» було надано 1,2 млдр гривень стабілізаційного кредиту.

Зауважимо, що раніше вказана банківська установа вже отримувала від Нацбанку кредит на суму 3 млрд гривень. І вказані кошти так і не були повернуті.

А в листопаді 2014 року взагалі «ВіЕйБі Банк» було визнано неплатоспроможним.

На сьогодні стабалізаційний кредит у 1,2 млрд гривень, отриманий від НБУ строком на два роки, так і не повернуто.

Як відомо, у понеділок, 11 листопада, НАБУ та САП затримали 7 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Leopolis.news