18-09-2024 11:47215
На початку повномасштабної війни рівень порушень у звітності України щодо зброї, наданої партнерами, був справді дуже високий, але зараз є значне поліпшення із звітуванням.
Про це розповів генеральний інспектор Пентагону Роберт Сторч у інтервʼю Голосу Америки, пише Радіо Свобода.
Служба Роберта Сторча наглядає за тим, щоб кошти Пентагону, найбільшої урядової установи США, витрачались належним чином.
«Нагляд починається там, звідки йдуть постачання – зі Сполучених Штатів, чи інших країн. Потім транспортування до українського кордону і передачі в Україну. Потім моніторинг кінцевого використання. Ми також дивимося на готовність техніки, коли ми її надаємо – чи вона готова до застосування? Чи можна це покращити? Потім ремонт, щоб надане США устаткування можна було використовувати в Україні довгий час. Це важливо. Ми дивимось на поповнення запасів. США надають багато допомоги Україні – що відбувається із запасами. Ми наглядаємо за навчанням. Також декілька проєктів було пов’язано з фінансами: чи є звіти про кошти, які надають американські платники податків», - розповів інспектор.
Він додав, що Збройні сили України зобов’язані звітувати про отриману допомогу, і посадовці США це відстежують. Є база даних запасів, там обліковують втрачене чи зруйноване.
«Ми це робили і продовжимо робити, бо надається багато техніки. Також ми бачимо велике поліпшення зі звітуванням України, і думаю, в цьому допоміг наш нагляд. Техніка надавалась, але не було звітності та обліку. Тому ми багато наздоганяли
На початку [повномасштабної війни] рівень порушень у звітності був справді дуже високий. Частково це через те, як пам’ятають ваші глядачі, що коли почалась війна, посадовці США виїхали з країни. Техніка надавалась, але не було звітності та обліку. Тому ми багато наздоганяли. Також є виклики воєнного часу, багато цієї техніки використовується на передовій. Це сумна і важка ситуація, щоб забезпечувати звітність, але ми над цим працюємо. В наступні пару місяців вийдуть нові звіти, які ваші глядачі можуть подивитись… Ми завжди говоримо про важливість звітності, й українці кажуть, що усвідомлюють це і роблять все можливе, щоб це забезпечити», - зазначив інспектор.
Він додав, що Пентагон в Україні має вебсайт www.ukraineoversight.gov.
«Я надзвичайно пишаюся своєю командою, яка його створила разом з наглядовими службами наших партнерів. Там є посилання на гарячу лінію, якою керують моя служба та партнери. Якщо ви маєте інформацію про щось підозріле і не певні, до якої сфери допомоги це належить, я закликаю повідомляти інформацію тут. Сайт має автоматичний переклад. Це справді круто. Можна обрати українську, німецьку чи іншу мову, яку хочете. Це чудово. Наша Служба інспектора Пентагону отримала сотні скарг на гарячу лінію. На їхній основі ми розпочали розслідування. Тому це справді цінне джерело інформації. Я завжди кажу, що Україна – це завдання номер один. Але ми здійснюємо нагляд по всьому світові, бо Пентагон представлений по всьому світові. І нам потрібні люди на передовій. І на жаль, деякі з них буквально на передовій. Нам потрібно, щоб ці люди говорили, якщо вони вважають, що щось іде не так, і ми могли б це дослідити і з’ясувати, що треба робити», - розповів представник Пентагону.
Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news