logo
25/07
23/07
22/07
21/07
20/07
2 ...

Баканов про скандал з Фединою: Якщо підтвердиться погроза, йтиметься про ув’язнення

13-11-2019 20:12364

Баканов про скандал з Фединою: Якщо підтвердиться погроза, йтиметься про ув’язнення
Фото: Українська правда

Служба безпеки теж розслідує провадження щодо висловлювань народного депутата «Європейської солідарності» Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій на адресу президента Володимира Зеленського про можливість його загибелі на передовій.

Про це глава СБУ Іван Баканов заявив в інтер’ю «Главкому», пише «Європейська правда».

Раніше Генпрокуратура визначила підслідність за Держбюро розслідувань, але Баканов підтвердив, що Служба безпеки теж займається цією справою.

«Я вважаю, ця справа матиме продовження найближчим часом. Кримінальний кодекс усе чітко визначає: якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення. Наскільки мені відомо, кримінальне провадження відкрите, я думаю, відповідна експертиза призначена.

Взагалі це питання до культури наших політиків. Не тільки Федина у цьому питанні «засвітилась». Ми повинні поважати інститут президента, будь-який державний інститут. Ми зараз не говоримо про гумор – увесь світ жартує над політиками, у цьому нічого такого немає. Але, наприклад, у законодавстві Німеччини є чітка відповідальність за такі речі. В українському – немає. Якщо ми зараз ініціюватимемо відповідні зміни до законодавства, нас розкритикують», – сказав Баканов.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо висловлювань Федини на адресу Зеленського, яка з волонтеркою Марусею Звіробій обговорювала варіанти загибелі президента на передовій («Там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають» - цитата).

Генпрокурор Руслан Рябошапка назвав справу фактовою, а не стосовно конкретно Федини. У фракції «Євросолідарність» заявили, що це є переслідуванням за погляди та обмеженням свободи слова в Україні.

Leopolis.news