logo
10/07
09/07
08/07
2 ...

«Слуга власного бізнесу»: нардеп, який лобіював тютюнові правки, пов’язаний з торгівлею цигарками — «Схеми»

14-11-2019182

«Слуга власного бізнесу»: нардеп, який лобіював тютюнові правки, пов’язаний з торгівлею цигарками — «Схеми»
Фото: Схеми

Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Холодов таки пов’язаний з тютюновим бізнесом. А отже, лобіюючи у Верховній Раді правку, що збільшує заробітки для роздрібних торговців тютюном, він відстоював свої інтереси. 

Це документально доводять журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» у розслідуванні «Слуга родинного бізнесу: кіпрська таємниця депутата Холодова», пише «Економічна правда».

Журналісти виявили, що фірма-власник кількох сотень столичних МАФів для торгівлі цигарками – «Київ маркет солюшн» – була заснована в родинному маєтку Холодова на Кіпрі, а компанії, які ведуть фактичний продаж тютюнових виробів у цих кіосках – «Віктрум» та «Інтертабако» – теж із ним пов’язані, хоч це і ретельно замасковано за підставними власниками та неіснуючими адресами реєстрації цих фірм.

У жовтні Верховна Рада ухвалила законопроект №1049 з правкою №8, якою змінюється формула перерозподілу прибутків між різними учасниками ланцюжка з торгівлі цигарками. Зокрема, збільшується маржа заробітку для оптових і роздрібних продавців тютюнових виробів. 

До винесення в залу на голосування ця правка пройшла через комітет із питань фінансів, податкової та митної політики, і її підтримав голосуванням і публічно лобіює заступник голови комітету Андрій Холодов.

Водночас Холодов публічно заперечував те, що має якісь інтереси у торгівлі цигарками.

«Ніякого тютюнового бізнесу в мене ніколи не було», – писав він у Facebook.

Фірма «Київ маркет солюшн», згідно з інвестиційним конкурсом, отримала на 10 років право торгувати в сотнях українських кіосків. Власник компанії – кіпрська Reineweg LTD, акціонером якої з 2007 року була його дружина Катерина Шаховська, а місцем реєстрації фірми слугував їхній родинний маєток у Лімасолі аж до липня 2019 року, поки Холодов не обрався у Раду. При цьому, маєток, яким користується родина народного депутата, залишився місцем прописки компанії більше року після зміни акціонера – Шаховської – на кіпрського номінального власника.

Зв’язок фірми «Київ маркет солюшн» з родиною Андрія Холодова можна простежити через ще одну фірму – товариство «Антикус», де бенефіціаром наразі значиться теща народного депутата – Стелла Шаховська. Нині фірмою-власницею частини київських МАФів керує Ольга Руденко – довірена особа сімейства Холодових. Раніше вона керувала та співволоділа також «Антикусом» – у той час, коли засновником цієї компанії значилася все та ж кіпрська Reineweg.

Господарську діяльність у кіосках «Київ маркет солюшн», як вдалось встановити журналістам за допомогою контрольної закупки цигарок, ведуть компанії «Віктрум» та «Інтертабако». Формальні власниці цих компаній не мають ніякого бізнесу, офіси компаній розташовані в місцях масової реєстрації.

Фінансові звіти цих двох компаній дозволили виявити, що вони офіційно не платять за оренду фірмі-власниці кіосків – «Київ маркет солюшн». При тому, що сама «КМС», згідно з документами, має значні борги і збитки.

Ще одна фірма, яка додатково пов’язує ці компанії між собою та народним депутатом Холодовим – «Сіті Трейдінг Компані». Саме через неї «Віктрум» та «Інтертабако» оптом закуповує цигарки у виробників, якими потім вроздріб торгують у кіосках. Всі ці три компанії, хоч і зареєстровані в різний час, але запрацювали одночасно – з другої половини 2018 року.

Більше того, за даними джерел «Схем» у фінансових контролюючих органах, вже у цьому році пов’язана з Холодовим фірма «Київ маркет солюшн» перерахувала майже сорок мільйонів гривень фірмам-торговцям сигаретами «Віктруму» і «Інтертабако» як фінансову допомогу.

Крім того, за даними з судового реєстру, інтереси всіх чотирьох компаній у судах захищає один і той самий юрист – Дмитро Юхименко.

«Таким чином, родина депутата Холодова має стосунок до повного циклу дистрибуції цигарок – від оптової закупівлі у виробників (через фірму «Сіті Трейдінг Компані»), розповсюдження цих партій в кіоски (власник кіосків – «Київ Маркет Солюшн»), та роздрібного продажу у цих кіосках через дві фірми («Віктрум» та «Інтертабако»)», – йдеться в розслідуванні.

Сам Андрій Холодов продовжує заперечувати свою причетність до тютюнового бізнесу.

У коментарі «Схемам» депутат спершу довго робив вигляд, що не може пригадати, про яку правку йдеться, згодом нібито не міг зрозуміти запитання, чи має його родина у власності мережу кіосків на зупинках. На запитання, чи є він «бенефіціаром» правки, розглянутої його комітетом, депутат відповів: 

«За неї проголосували 215 «слуг народу» і 40 депутатів з інших фракцій. Якщо є така статистика, як ви вважаєте, це я є бенефіціаром цієї правки?».

Після цього Холодов обурено перепитав керівника секретаріату комітету, чи мають право журналісти підходити до народних депутатів та спілкуватися з ними до початку засідання.

>

Leopolis.news