logo
11/07
10/07
09/07
08/07
07/07
2 ...

Сколівська міськрада вимагає від уряду не скорочувати доходи органів місцевого самоврядування

14-11-2019260

Сколівська міськрада вимагає від уряду не скорочувати доходи органів місцевого самоврядування

Сколівська міська рада четвертою серед рад Львівщини на своїй сесії прийняла звернення до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з вимогою не скорочувати доходи органів місцевого самоврядування у проекті бюджету 2020 року.

Адже за останні роки суттєво збільшені сфери повноваження та відповідальності громад.

Депутати Сколівської міської ради закликали прем’єр-міністра та голову Верховної Ради у проекті Державного бюджету України на 2020 рік:

–підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

–встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету  в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

–спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

–забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв'язку;

–передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я у в обсязі не менше 20 млрд грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

–негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.

Нагадаємо, перед тим аналогічні звернення прийняли сесії Дублянської та Глянянської міських рад, Славської об’єднаної територіальної громади. Також депутатів цих рад підтримали і депутати Ходорівської об’єднаної територіальної громади.

Тринадцятого листопада Асоціація міст України провела в Українському кризовому медіа-центрі прес-брифінг  на тему : «Бюджет 2020 – це згортання децентралізації. Як вижити громадам?» Під час брифінгу виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відзначив, що проєкт Держбюджету на 2020 рік не враховує інтереси місцевого самоврядування та загрожує згортанням децентралізації. Відтак він закликав Уряд і парламент у проєкті Державного бюджету на 2020 рік захистити інтереси громад

Також з метою захисту інтересів громад у Держбюджеті-2020 Асоціація міст України оголосила Всеукраїнську акцію: «Поверніть гроші громадам!».

Leopolis.news