logo
12/07
11/07
2 ...

На Яворівщині триває реставрація церков 18 та 19 століття (ФОТО)

14-11-20191321

На Яворівщині триває реставрація церков 18 та 19 століття (ФОТО)
Фото: ЛОДА

У понеділок, 18 листопада, Львівська ОДА запрошує журналістів у престур до двох старих дерев’яних храмів на Яворівщині, де добігають кінця реставраційні роботи.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Йдеться про церкву Різдва Пресвятої Богородиці у селі Глиниці, яка датована 1842 роком і є пам’яткою архітектури місцевого значення (ох.№ 1527-м), та церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Морянцях, що збудована 1766 року (пам’ятка архітектури місцевого значення (ох.№ 552-м)).

«Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський надає особливого значення питанню збереження архітектурних пам'яток. Реставрація і збереження дерев'яних церков, які є візитівкою нашого краю, один із пріоритетів для нас. Львівщина найбагатша на пам’ятки, тому грошей на них постійно бракує. На мою думку, таку особливість регіону потрібно визнати на національному рівні і створити спеціальну програму для фінансування реставрації замків, церков та інших об’єктів нашої області», - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

У прес-турі візьмуть участь т.в.о. директора департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук, начальниця відділу охорони історичних пам'яток департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Ганна Харун, представники підрядника та архітектор проєкту. Журналісти зможуть оглянути, відзняти архітектуру, поговорити з управлінцями, архітекторами, реставраторами та, за бажання, місцевими жителями.

Нагадаємо, наразі на Львівщині є офіційно зареєстрованими 8479 пам'яток культурної спадщини. З них - 3838 пам’яток національного значення та 4641 пам’ятка місцевого значення. У Департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА повідомляють, що за кошти обласного бюджету продовжуються реставраційні роботи на двох пам’ятках ЮНЕСКО: дерев’яній дзвіниці храму Св. Юрія у м. Дрогобичі та дерев’яному храмі у с. Потеличі Жовківського району. 

Leopolis.news