logo
25/07
24/07
23/07
22/07
2 ...

Нардепи взялись скасовувати держмонополію на виробництво спирту

15-11-2019 16:25173

Нардепи взялись скасовувати держмонополію на виробництво спирту

Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект №2300 про скасування з 1 січня 2020 року державної монополії на виробництво спирту.

Про це повідомляється на сторінці законопроекту «Про внесення змін до закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» на офіційному сайті Ради.

Народні депутати також підтримали скорочення терміну підготовки законопроекту до другого читання вдвічі, передає «Економічна правда».

Парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики на засіданні 14 листопада рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні цей законопроект.

Законопроект передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту з 1 січня 2020 року, можливість суб'єктам господарювання будь-якої форми виробляти спирт за умови отримання відповідної ліцензії, а також повну лібералізацію експорту спирту з України.

У той же час, для захисту вітчизняного товаровиробника законопроект передбачає, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати тільки уповноважені Кабінетом міністрів держпідприємства.

Leopolis.news