logo
05/07
04/07
03/07
02/07
01/07
2 ...

Релігійні і громадські діячі обговорили план звільнення решти заручників Кремля

19-11-201989

Релігійні і громадські діячі обговорили  план звільнення решти заручників Кремля

Релігійні і громадські діячі, а також представники влади та міжнародних організацій, обговорили подальшу співпрацю у звільненні українських громадян, полонених та ув’язнених унаслідок російської агресії, та повернення їх до суспільного життя.

 

Це питання стало одним із найбільш обговорюваних під час засідання Круглого столу з релігійної свободи в Україні 18 листопада в Києві, яке цього року відбулося вже втретє, повідомляє Інститут реілігйної свободи з посиланням на  ReligiousFreedom.in.ua.  

Архиєпископ Євстратій, представник Православної Церкви України, наголосив, що протидіяти російській неправдивій пропаганді про релігійну ситуацію в Україні та на окупованих територіях Криму і Донбасу можна шляхом безпосередньої участі українських релігійних діячів у міжнародних заходах. Голос безпосередніх представників релігійної спільноти України буде переконливо звучати поряд із аргументами представників офіційної української влади.

Релігієзнавець Ігор Козловський запропонував звернути увагу не лише на проблему катувань, ізоляції та нелюдських умов утримання, особливо в тюрмах на окупованих територіях України, а також на необхідність надання психологічної допомоги, душпастирської опіки, допомоги у працевлаштування та відновленні документів тих українських громадян, які звільнилися з російського полону чи пережили тортури на окупованих територіях.

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод і спів-координаторка Круглого столу акцентувала на тому, що бранці Кремля та інші жертви російської агресії сподіваються, що пережиті ними знущання та нелюдське поводження не залишаться забутими. Саме тому надзвичайно важливо прийняти законопроект № 0892, який би дозволив притягнути до відповідальності кожного злочинця, який вчиняв злочини проти людяності, коли б це сталося – без терміну давності, щоб справедливість була відновлена.

Leopolis.news