logo
04/07
03/07
02/07
2 ...

У Зеленського кажуть, що росіянам заборонять купувати сільгоспземлю в Україні

19-11-2019254

У Зеленського кажуть, що росіянам заборонять купувати сільгоспземлю в Україні
Фото: Ілюстративне

При наявності громадян Російської Федерації серед засновників українських компаній, що купують українську землю сільськогосподарського призначення, буде застосовуватися прописаний в законі механізм спецконфіскаціі власності на користь держави.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це заявив уповноважений президента України з земельних питань Роман Лещенко.

«У законі буде чітко прописано, в перехідних положеннях, що питання про допуск іноземців (до покупки с/г землі – ред.) тільки через всеукраїнський референдум. До цього моменту – ніяких іноземців. Росіяни в принципі не обговорюються. Це країна-агресор, вони у жодному разі не будуть купувати землю. Якщо з якихось механізмів десь з'являються росіяни, ми здійснюємо спецконфіскацію в дохід держави. У законі ця санкційна норма буде чітко прописана», – сказав Лещенко.

За його словами, в законі чітко буде прописано, що засновниками українських компаній, які мають право купувати землю, можуть бути тільки громадяни України, які не мають подвійного громадянства, які проживають на території України і виключно вони є засновниками цих юридичних осіб.

«У нас будуть прямі корпоративні відносини. Тобто, не офшор на Кіпрі, потім ще один офшор, а потім якась особа буде засновником. Ми це робимо для того, щоб була прозора структура власності юридичних осіб», – зазначив Лещенко.

Уповноважений президента України вказав, що українське суспільство не приймає продаж землі іноземцям, тому Володимир Зеленський чітко заявив, що це питання буде винесено на всеукраїнський референдум.

Leopolis.news