logo
04/08
03/08
02/08
31/07
30/07
29/07
28/07
27/07
2 ...

У Львові відбувся фінал Міжнародного конкурсу оперних співаків

25-11-2019478

У Львові відбувся фінал Міжнародного конкурсу оперних співаків

22 листопада у Львівській національній опері завершився п’ятий Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької. Під час урочистостей відбулося нагородження головної переможниці та лауреатів конкурсу, також за їхньої участі провели гала-концерт.

Про це повідомила пресслужба Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Загалом свої сили в конкурсі спробували понад півсотні співаків та співачок до 35 років з України, Вірменії, Польщі, Білорусі, Угорщини. Однак у фінальний третій тур вийшло лише 10 молодих українських артистів. Конкурсантів оцінювали поважні члени журі з України, Польщі, Австрії, Німеччини, Молдови та Словаччини.

За результатами таємного голосування членів журі гран-прі міжнародного конкурсу, який становив 10 тисяч доларів, виграла Мар’яна Мазур. Окремо присуджували І премію: її отримали Роман Чабаранок та Руслана Коваль. ІІ премію вибороли Володимир Тишков та Дар’я Литовченко, ІІІ премію  – Святослав Винник та Юлія Алєксєєва, ІV премію – Ігор Євдокименко та Вікторія Мельник.

Ще один учасник Степан Дробіт, який також опинився у десятці фіналістів, отримав запрошення виступити на сцені Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка та Сілезької опери у м. Битом (Польща).

Приз глядацьких симпатій здобула переможниця конкурсу – Мар’яна Мазур, яка нині співає в хорі Львівської опери.

Довідково

V Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької проходив у Львівській національній опері впродовж 12-22 листопада. Конкурс, засновником якого є Міністерство культури України, проводиться Львівською національною оперою у співпраці з Національною всеукраїнською музичною спілкою. Цього року він відбувся вже вп’яте: вперше заснований 1991 році, проводився з перервами, востаннє – ще у 2009-му.

Leopolis.news