logo
03/04
02/04
01/04
31/03
30/03
27/03
26/03
2 ...

У Польщі змінено вимоги до іноземних студентів

25-11-201989

У Польщі змінено вимоги до іноземних студентів
Фото: SlideShare

Польське законодавство змінило вимоги до іноземців (в тому числі українців), які приїжджають на навчання в університети і академії, на наукові дослідження, стажування або волонтерство.

 

 

Звичайно, безвізовий режим між Україною і країнами ЄС дозволяє нашим громадянам в'їжджати до Польщі на термін до 90 днів протягом півроку, маючи закордонний біометричний паспорт, пише osvita.ua. Скористатися ним можуть туристи і слухачі мовних шкіл, особи, які виїжджають на короткочасну практику, стажування або курси підвищення кваліфікації. Якщо ж абітурієнт, студент зарахований до польського вузу, технікуму або ліцею - йому потрібна довгострокова Національна віза.

Саме на етапі відкриття студентських віз в цьому році виникло безліч запитань. Коли, здавалося, найскладніше вже позаду, адже на руках є довідка про зарахування з польського університету, нові візові вимоги стали для багатьох важким випробуванням. На сайті посольства ці вимоги були опубліковані пізно, а консультанти візових центрів плуталися, не надавали чіткої інформації.

Основні зміни в законодавстві спрямовані на виявлення «фіктивних студентів», які, маючи на руках студентську візу, виїжджали до Польщі тільки для працевлаштування. Тому зараз усіх, хто бажає отримати візу, чекає більш ретельна перевірка, яка має довести дійсність навчання в Польщі та наявність для цього коштів.

Оновлений перелік необхідних документів є таким:

    Договір про зарахування на стаціонарне відділення від навчального закладу.

    Документ, що підтверджує оплату за навчання.

    Довідка про бронювання гуртожитку або договір оренди квартири з зазначеними термінами, тарифами на проживання.

    Документ, що підтверджує наявність коштів, необхідних для покриття витрат на проживання, навчання і зворотну подорож.

Для неповнолітніх, крім документів, що підтверджують наявність коштів, потрібно подати ще й «спонсорський лист» від батьків, засвідчений нотаріально.

Також Консул має повноваження запросити людину на співбесіду для оцінки її знань польської мови, щоб перевірити, чи достатній рівень для навчання в вузі, технікумі або ліцеї.

Зміни торкнулися і термінів виготовлення студентської візи. Якщо раніше її можна було отримати від 7 до 10 робочих днів, то сьогодні така процедура може тривати до 60 днів.

Співпрацюючи з професіоналами Центру «ОсвітаПоль» і готуючись до навчання в Польщі заздалегідь, можна уникнути проблем з отриманням необхідних документів та відкриттям візи.

Leopolis.news