logo
09/07
08/07
07/07
06/07
05/07
04/07
2 ...

Голова Національної служби здоров’я звільняється з посади

26-11-2019148

Голова Національної служби здоров’я звільняється з посади
Фото: сторінка НСЗУ у Facebook

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко написав заяву про звільнення.

Про це повідомили напередодні на сторінці НСЗУ у Facebook.

«Я сьогодні (25 листопада – ред.) написав заяву про звільнення з посади голови Національної служби здоров’я України. За власним бажанням. Сподіваюсь, найближчим часом уряд її підтримає. Причина – у нас дуже різні фундаментальні цінності з командою, що зараз працює над трансформацією системи охорони здоров’я. І це заважає працювати і мені, і їм. Відсутність однакового розуміння мети, складності процесів, спільної відповідальності та постійний пошук простих рішень у складних питаннях не допомагає знаходити спільну мову і постійно стає каменем спотикання», – цитує НСЗУ Олега Петренка.

Він наголосив, що його рішення продиктоване, зокрема, бажанням «дати новій політичній команді можливість зробити це інакше».

Водночас Петренко підкреслив, що трансформація системи охорони здоров’я вже розпочалася, і не може бути зупинена. Також, за його словами, повністю працездатною є Національна служба здоров'я.

«Національна служба здоров’я України зараз – це жива структура з впровадженими та налаштованими процесами на всіх рівнях, з людським обличчям та натхненим серцем. Це організація, яка здатна планувати та здійснювати задумане: первинка та реімбурсація тому живе підтвердження. Це потужна команда справжніх професіоналів, які розробили першу в Україні програму медичних гарантій. І які здатні втілити її в життя в повному обсязі у 2020 році. Так, це молода організація, але це вселяє надію, що вона ще може удосконалюватись і зростати», – заявив Петренко.

Він зазначив, що первинна медична допомога вже повністю перейшла на нову модель фінансування, оновлена програма реімбурсації «Доступні ліки», всі процеси перейшли в електронну систему, розроблена Програма медичних гарантій з розрахунками, тарифами, пакетами послуг.

Також Петренко наголосив, що НСЗУ має бути єдиним національним стратегічним закупівельником медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, з однаковими для усіх правилами та прозорим розподілом коштів.

Олег Петренко очолював НСЗУ з березня 2018 року після перемоги в конкурсі.

Leopolis.news