logo
20/09
18/09
17/09
16/09
2 ...

Старосамбірщина прагне скористатись новими можливостями від розвитку прикордоння

11-12-2019 10:34356

Старосамбірщина прагне скористатись новими можливостями від розвитку прикордоння

Голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька взяла участь у міжнародній конференції з питань нових можливостей розвитку прикордонних територій, яка відбулась в Устриках Дольніх (РП).

Такий транскордонний захід організували староство Бещадського повіту та Єврорегіон Карпати Польщі, повідомив кореспондент Leopolis.news

У конференції взяли участь представники органів самоврядування прикордонних повітів Польщі, Словаччини та України, зокрема, м. Ужгорода та керівник Старосамбірського району. Серед поважних гостей заходу були Bogdan Rzońca – депутат Європарламенту, депутати Marek Kuchciński i Tadeusz Chrzan.

Підсумком конференції, зазначила голова райради Тетяна Терлецька, стало те, що  було задекларовано створення вже навесні 2020 року Прикордонної функціональної зони «Кременарос», яка повинна діяти в межах Карпатського Єврорегіону.

Важливо також, що до Прикордонної функціональної зони «Кременарос» увійдуть сусідні прикордонні райони  Польщі, Словаччини та України. Вигоду матиме і Старосамбірщина як партнер такого проекту.

Метою діяльності такого територіального органу буде спільний розвиток насамперед у галузі туризму та транспортної доступності задля запобігання депопуляції слаборозвинених та урбанізованих районів прикордоння.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news