logo
22/03
19/03
17/03
23/02
17/02
04/02
27/01
16/01
13/01
05/01
24/12
17/12
16/12
2 ...

Пінопласт замість мінеральної вати використали у Старосамбірській школі №2

11-12-2019 11:462075

Пінопласт замість мінеральної вати використали у Старосамбірській школі №2

18 липня 2017року  Відділ освіти Старосамбірської РДА відзвітував про підписання угоди на капітальний ремонт фасаду Старосамбірської ЗСШ №2 І-ІІІ ст. у з  ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ПІРАМІД КОРП", яка зареєстрована у Самбірському районі, селище  Дубляни,вул. ШЕВЧЕНКА, 3 А, на загальну суму 187 558.40 грн.

 

До слова, таким чином, місцеві чиновники відшукали один із способів обходити повну процедуру тендерних закупівель. Схема полягає в тому, що при сумі менше 200 тис. грн. закупівля відбувається по спрощеній процедурі. Тож, проекти пишуться, як правило, на допорогові суми. 

Здавалося б все дообре, закупівля проведена, генеральний підрядник приступив до роботи. А ось тут все й починається. Як видно на сканкопії Акту приймання будівельних робіт утеплення фасаду проводилось мінеральними плитами товщиною 30 мм. (30 мм. тому що, при товщині більше 50 мм сума тендеру перевищувала б 200 тис грн) Однак, як стало вже точно відомо, третину площі фасаду було утеплено не мінеральними плитами, а пінопластом, що є набагато дешевшим і водночас грубим порушенням, як проектної документації так і   п. 5.3. (5.3.1., 5.3.2.) "Державних будівельних норм України.  Конструкції будинків і споруд" . Про це писала Передкарпатська правда у статті "В Старому Самборі будівельники використовують у школах заборонені будматеріали" від  20 грудня 2017 року.

 По схожому факту вже відкрито кримінальне провадження  із реконструкції фасаду дитячого садочка в місті Хирові, де  виконавець робіт на різних стінах будівлі використовував різні матеріали, зокрема, з однієї сторони мінеральна вата, а з іншої пінопласт.

Витяг з ДБН В.2.6-33:2008

         5.3.1 При застосуванні матеріалів теплової ізоляції та опоряджувального шару групи горючості НГ згідно з класифікацією ДБН В.1.1-7 системи можуть застосовуватися для будинків з умовною висотою Н ≤ 73,5 м без обмежень.

     5.3.2 Конструкції з шаром теплової ізоляції груп горючості Г1, Г2 та опоряджувальним шаром із матеріалів, які відносяться до груп горючості Г1, Г2 згідно з класифікацією ДБН В.1.1-7, можуть застосовуватися тільки для будинків з умовною висотою Н ≤ 15 м за винятком будинків дитячих дошкільних закладів, навчальних, лікувальних закладів згідно з ДБН В.2.2-3, ДБН В.2.2-4, ДБН В.2.2-10 та будинків І ступеня вогнестійкості, а також для будинків II та III ступенів вогнестійкості при застосуванні опоряджувального шару з матеріалів, які відносяться до групи горючості Г2.

Час пройшов, роботи виконано, документи підписано. то ж на які наслідки очікуватимемо. Поперше, це дуже схоже на пряме розкрадання коштів і швидше за все, внаслідок змови групи осіб. Кваліфікувати злочин ми не беремося, залишимо це задоволенням правоохоронцям, але маю ряд питань на які хотілося б отримати чітку відповідь.

Отож:

Виконання робіт в невідповідності до проектно-кошторисної документації генпідрядником  ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ПІРАМІД КОРП" -  це злочин, або ні?

Підписання ФОП Т.М. Яловицею акту приймання будівельних робіт з приміткою "Фізобєми перевірив" - злочин, або ні?  

Підписання цього Акту замовником, відділом освіти Старосамбірської РДА - злочин, або ні?

Таким чином вималювалось мале коло задіяних осіб в цій схемі.

Перейдемо до ширшого кола. Так виглядає, що проекти реалізовуються тільки на тих обєктах і тільки з тими керівниками, які є лояльними, або "своїми" для районної ради, яка забезпечує співфінансування та районної адміністрації, яка забезпечує підписання актів виконаних робіт. Тож, до цього кола однодумців одразу потрапляють двоє  голів - райради та райадміністрації. Хочеться зрозуміти, така сліпота керівників району безкорислива, або, ймовірно, приносить неабияку користь.  Не сміємо навіть думати про таке, але можливо описана схема організована районною владою? 

Аналізуючи інформацію про публічні закупівлі ( https://youcontrol.com.ua/ , https://clarity-project.info/ https://dozorro.org/ http://acm-ua.org/ https://z.texty.org.ua/) стає очевидним, що вище перелічені субєкти підприємництва та посадові особи Старосамбірського району давно тісно співпрацюють. 

З сумом усвідомлюю, що в таких випадках  керівники навчальних закладів бездіяльні спостерігачі. Але, з іншого боку вони теж посадові особи і кожен з них ознайомлений з документацією, проте кожен з них чомусь мовчить. Таке враження, що всім все одно.

Можливо, бездіяльність нацполіції, прокуратури та інших також  лежить в тій самій площині. Всі, у Старому Самборі все знають, а поліція робить вигляд що нічого не відбувається. Тому, цей короткий допис я надішлю в обласне управління Нацполіції, сподіваючись, що реакція буде миттєвою. Водночас, районна комісія  з питань бюджетної політики, інвестиційного планування та раціонального використання бюджетних коштів мала б раціонально використовувати бюджетні кошти. Але, як виявляється, в цій комісії більшість тих, хто ці кошти освоює, але про це вже в наступних розслідуваннях

Сподіваюсь, що такі інспектори технічного нагляду, як ФОП Яловиця, виконавці, повязані з ними особи, як ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ПІРАМІД КОРП", більше ніколи в цій галузі працювати не будуть. І не будуть горіти коледжі в Одесі, падати шкільні сходові клітки у Львові, падати підїзди в Дрогобичі. 

 А куди ділись зекономленні кошти на мінеральні ваті? Здогадайтеся!

І на останок . Сподіваюсь  на винагороду від павоохоронних органів, хоча б добрим словом.