logo
14/07
13/07
12/07
11/07
10/07
2 ...

Наркотрафік через «Грушів»: стали відомі нові деталі справи

11-01-2020983

Наркотрафік через «Грушів»: стали відомі нові деталі справи
Фото: СБУ

У СБУ розповіли нові деталі справи щодо блокування потужного наркотрафіку прекурсорів з Європи.

Як повідомляє УСБУ у Львівській області, затриманому із контрабандою прекурсорів 26-річному чоловіку оголосили підозру, суд уже обрав йому міру запобіжного заходу.

Нагадаємо, напередодні правоохоронці повідомили, що 26-річний мешканець Львівщини намагався автівкою ввезти із Польщі до України понад 100 тисяч таблеток, що містять у своєму складі прекурсор «псевдоефедрин». За цінами «чорного» ринку їхня вартість становить понад 4 млн грн.

«Станом на зараз, у межах кримінального провадження, зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст. 305 (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою, а також якщо предметом контрабанди були наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

На даний час фігуранту провадження обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Тривають невідкладні слідчі дії», – йдеться у повідомленні.

Водночас Антикорупційний моніторинг Львівщини стверджує, що дозвіл на контрабанду наркотиків дав очільник Галицької митниці Володимир Цабак.

«Масштаби корупційних схем очільника Цабака вражають! В черговий раз, його підопічні пропустили «вантаж» без належної перевірки! Цього разу це були наркотичні речовини! Препарати, що вбивають тисячі українців щодня, потрапляють на ринок завдяки таким запроданцям як Цабак та його поплічники. Відомо, що одіозний керівник особисто дає зелене світло таким перевезенням, для нього не важливо, що завтра хтось від цього помре, важливий лише розмір хабаря!» – йдеться в повідомленні Антикорупційного моніторингу Львівщини.

Також стверджується, що до схеми долучені інші митники.

«Керує на місцях таким корупційним механізмом Мицак Іван Володимирович, митник про якого ми не одноразово згадували, який є керівником відділу по боротьбі з контрабандою та водночас кумом Цабака! Ця парочка за місяць роботи нової структури заробила на хабарях сотні тисяч доларів. Доречно буде згадати керівника митного посту Грушів, який очевидно був в курсі подій та наказав підлеглим пропускати вантаж. Медвідь Олег Дмитрович — досвідчений контрабандист, який роками обкрадає бюджет країни, він неодноразово потрапляв в корупційні скандали, але завдяки співучасті в корупційних схемах Цабака, досі залишається на посаді», – йдеться у повідомленні.

Тому в Антикорупційному моніторингу Львівщини вимагають рішучих дій від керівництва держави.

«Пощастило, що СБУ перехопило вбивчі препарати та вберегло тисячі життів! Після такого ми не просимо! Ми вимагаємо рішучих дії від керівництва держави! В Галицькій митниці є свій Юда, але його ціна набагато більша за 30 срібняків. Вимагаємо звільнення Цабака, та очистку Галицької митниці від усіх одіозних митників!» – йдеться у повідомленні.

Leopolis.news