logo
10/07
09/07
08/07
2 ...

ВРУ відмовилася скасувати закон про середню освіту

06-02-2020935

ВРУ відмовилася скасувати закон про середню освіту

Верховна Рада відхилила проєкт постанови 0901-П «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Документ набрав усього 58 голосів народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Таким чином, закон тепер може бути підписаний Головою Верховної Ради Дмитром Разумковим і переданий на підпис Президентові.

Ініціатором проєкту постанови 0901-П є члени фракції «Опозиційна платформа - За життя» Наталія Королевська і Михайло Папієв.

Як відомо, 16 січня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон «Про повну загальну середню освіту».

Він урегульовує питання доступності та забезпечення рівного доступу дітей до повної загальної середньої освіти, зокрема: доступності для осіб з особливими освітніми потребами, а також територіальної доступності закладів загальної середньої освіти, обов’язку органів влади забезпечувати відповідну доступність; забезпечення якості повної загальної середньої освіти та забезпечення академічної доброчесності у сфері загальної середньої освіти; мови освіти в закладах загальної середньої освіти сертифікації педагогічних працівників ресурсного (інформаційного, науково-методичного, матеріально-технічного) забезпечення закладів; засад здійснення інституційного аудиту; самоврядування в закладі освіти, зокрема учнівського та батьківського; прав та обов’язків учасників освітнього процесу; розмежування повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері загальної середньої освіти тощо.

Законом визначається, що мовою освіти є державна мова, а також урегульовується питання навчання мовами корінних народів та національних меншин.

Серед іншого закон затверджує обов’язкову Державну підсумкову атестацію (ДПА) за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством.

Leopolis.news