logo
01/10
30/09
29/09
28/09
26/09
25/09
23/09
2 ...

У Львівському медуніверситеті відкрили музей видатного епідеміолога Генріха Мосінга (ФОТО)

12-02-2020 16:171269

У Львівському медуніверситеті відкрили музей видатного епідеміолога Генріха Мосінга (ФОТО)

Нещодавно в Науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького відбулося урочисте відкриття музею видатного епідеміолога ХХ століття, доктора медичних наук Генріха Мосінга.

 

Про це повідомили у відділі комунікації на промоції ВНЗ.

Зазначено, що захід відбувся в межах науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасні проблеми епідеміології, мікробіології, гігієни та туберкульозу».

У відкритті музею взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич, науковці з Польщі, Прибалтики та різних регіонів України, представники професорсько-викладацького складу ЛНМУ імені Данила Галицького, колишні співробітники інституту, священники з України та Польщі – вихованці отця Мосінга на чолі з єпископом-помічником Львівської архідієцезії Леоном Малим.

На події був присутній Архієпископ-митрополит Львівський римсько-католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький. Він освятив музей та зробив перший запис у книзі відгуків, а також нагородив пам’ятною медаллю директора НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького, професора Бориса Кузьмінова за його ініціативу створення музею.

Експозиція музею відтворює кабінет ученого, де зберігся його лабораторний стіл, крісло, шафа, а також прилади, медичний інструментарій та лабораторне обладнання. На інформаційних стендах описано різні періоди життя вченого та розміщено фотоілюстрації.

Довідково

Доктор Генріх Мосінг закінчив медичний факультет Львівського університету Яна Казимира й працював під керівництвом всесвітньо відомого вченого – біолога, паразитолога, мікробіолога, інфекціоніста, професора Рудольфа Вайгля, зосередившись на епідеміології епідемічного висипного тифу. Вивчав біологію збудника висипного тифу та розробляв методи лабораторної діагностики цього захворювання. Його діяльність пов’язана з виробництвом вакцини, рикетсійних діагностикумів і раннім встановленням правильного діагнозу.  Внесок професора Мосінга у розвиток світової медицини, фундаментальні дослідження, творча та духовна діяльність отримали всесвітнє визнання.

Фото: new.meduniv.lviv.ua

Leopolis.news