logo
07/07
06/07
05/07
04/07
2 ...

Єрмак на постійному зв’язку з кремлівським «куратором по Україні» – ЗМІ

13-02-20201021

Єрмак на постійному зв’язку з кремлівським «куратором по Україні» – ЗМІ

Новий керівник Офісу президента Андрій Єрмак постійно перебуває на зв’язку із новопризначеним кремлівським «куратором по Україні» Дмитром Козаком в обхід офіційних міжнародних каналів зв’язку.

Про це йдеться у статті «Української правди» «Who is Мr. Єрмак? Юрист. Бізнесмен. Продюсер. Віцепрезидент?»

За словами очевидця телефонної розмови президента України Володимира Зеленського і Росії Володимира Путіна, нові обличчя в переговорному процесі країн узгоджували саме вони.

Зокрема, Зеленський у розмові попросив Путіна назвати свого представника, а натомість Україна мала назвати свого. Путін сказав, що це буде Козак, а Зеленський вказав на Єрмака.

Таким чином у РФ Дмитра Суркова замінив Козак. Джерела УП також розповіли про причину невдоволення Суркова, незадовго до його виключення із процесу, на зустрічі у нормандському форматі: «У Парижі на «Норманді» Сурков збісився. Але чому? Бо на зустрічі радників Єрмак або щось йому пообіцяв, чого не зміг виконати, або не зміг пояснити, що він цього обіцяти не може.

У підсумку лідери «четвірки» приїхали підписувати погоджену заяву, а вона виявилась не зовсім погодженою. Так не прийнято, щоб радники передомовлялись, поки лідери чекають». 

Відзначається, що при Зеленському Єрмак зумів поширити свою непублічну дипломатію і на контакти з Москвою, і з Вашингтоном.

«Сурков був радикальний, і тому з ним було легше. Ти знав, чого від нього чекати. Козак – це щось інше. Він такий поміркований, слухає, типу українець. Але насправді не менш небезпечний за Суркова. І те, що Єрмак безконтрольно з ним постійно на телефонному зв'язку – це може бути проблемою. Бо ніхто, крім президента, не знає, про що вони говорять. Якщо, звичайно, президент знає», – сказав дипломат МЗС.

Дипломатів насторожує те, що контакти Єрмака з Козаком і росіянами жодним чином не координуються з міністерством, однак сам Єрмак у цьому проблеми не бачить і запевняє про координацію дій з МЗС.

Заступник керівника адміністрації президента Росії Козак колись займався вирішенням Придністровського конфлікту. У 2003 році він розробив так званий «меморандум Козака», який передбачав федералізацію Молдови, особливий статус для Придністров'я та Гагаузії і відмову Кишинева від власних збройних сил. Молдові коштувало титанічних зусиль відмовитись від меморандуму, Козака і «миротворців» з Росії.

Leopolis.news