logo
12/07
11/07
2 ...

У Трускавці дельфіни допомагатимуть воїнам АТО/ООС проходити реабілітацію

14-02-20202596

У Трускавці дельфіни допомагатимуть воїнам АТО/ООС проходити реабілітацію

У курортному місті Трускавці офіційно презентували Програму психологічної реабілітації військовослужбовців – учасників АТО/ОСС методом дельфінотерапії.

Про це повідомила пресслужба дельфінарію «Оскар».

Зазначено, що акція безстрокова і безкоштовна для всіх бійців та волонтерів, які зазнали фізичних чи психічних травм. На «лікування» до дельфінів можуть приїжджати не лише хлопці та дівчата з Львівської області, а й зі всієї України.

На сьогодні, крім офіційної співпраці з Міністерством оборони України, керівництво «Оскару» уклало угоди й з місцевими та районними ветеранськими спілками й організаціями, через які воїни, офіцери-ветерани, кіборги, полонені та волонтери можуть записуватися на таке оздоровлення.  

Заняття з реабілітації проходять двічі на тиждень і їх можуть відвідувати одразу чотири-п’ять осіб. Курс включає в себе лекцію про дельфінів та цей нетрадиційний метод лікування, безпосередньо сам 25-хвилинний сеанс дельфінотерапії та фітотерапію, під час якої військові та волонтери спілкуються із психологом. Наразі кожен військовий може відвідати одне заняття, оскільки охочих прийти «на сеанс до дельфінів» дуже багато. Та з часом бійці зможуть прийти на повторне заняття.

«До нас приїжджають хлопці зі всієї України. Це вже шосте офіційне заняття сьогодні, хоча насправді наша співпраця триває від початку роботи дельфінарію. Цього року майже 30 бійців пройшло таку реабілітацію, хоча охочих насправді багато», – розповів керівник ГО «Учасників, ветеранів та волонтерів війни за Незалежність України міста Трускавця «Ковчег» та ГО «Трускавецький реабілітаційний центр учасників АТО «СПАРТАК» Василь Шимко.

Зазначено, що оздоровлювати воїнів трускавецький дельфінарій розпочав фактично з 2016 року. Для цього було підписано відповідну угоду з Центром медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» Міноборони України. Це був тимчасовий експериментальний проєкт, який тепер набув офіційної чинності. 

Фото: пресслужба дельфінарію «Оскар»

Leopolis.news