logo
29/03
28/03
27/03
26/03
25/03
24/03
2 ...

«На жаль, в цивілізованому світі захищає тільки сильна армія»: Зеленський на Мюнхенській конференції

16-02-2020959

«На жаль, в цивілізованому світі захищає тільки сильна армія»: Зеленський на Мюнхенській конференції
Фото: Офіс президента

Під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки президент Володимир Зеленський заявив, що в XXI столітті не можна вірити в міжнародні домовленості.

Про це повідомляє lb.ua.

Як приклад Зеленський навів Будапештський меморандум.

«Ніхто не думав, що буде анексія Криму Росією. Всі були колись в Радянському Союзі. Ми всі одне одного розуміли, у нас були спільні свята, спільні сім'ї. Ти не очікуєш такого від того, з ким стільки років був поруч», сказав президент.

«Зараз ми розуміємо, що, на жаль, в цивілізованому світі сильна армія, або ядерна зброя, або НАТО є захистом незалежності і територіальної цілісності тієї чи іншої держави. Жодні документи, меморандуми не захищають. Це ми вам говоримо як українці на своєму прикладі. Тому я особисто не вірю в будь-які папери. І всім країнам кажу: не можна вірити в будь-які документи. Ніхто нічого не гарантує. На жаль. Хоча ми з вами дуже багато говоримо про міжнародне право. ХХІ століття право сильного. Де ми з вами?» висловився Зеленський.

Нагадаємо, раніше другий президент України Леонід Кучма визнав Будапештський меморандум помилкою. 

Існуючі кордони України були гарантовані з боку США, Великобританії та Росії згідно з підписаним меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) у 1994 році. У 2014 році Росія одна з країн-підписантів меморандуму анексувала Крим, а потім ввела війська на територію Донбасу. Росія заявляла, що дотримується Будапештського меморандуму тим, що не погрожує Україні застосуванням ядерної зброї.

Водночас допомога США і Великобританії в захисті територіальної цілісності України виявилася обмеженою. Зокрема, Україна почала отримувати летальне озброєння тільки після втрати значної частини своєї території.

Leopolis.news