logo
03/04
02/04
01/04
31/03
30/03
29/03
2 ...

КСУ визнав неконституційним конкурс для суддів Верховного суду – ЗМІ

18-02-2020882

КСУ визнав неконституційним конкурс для суддів Верховного суду – ЗМІ
Фото: Конституційний Суд України

Конституційний суд визнав неконституційним проведення конкурсу для суддів Верховного суду України, яке було передбачене судовою реформою 2016 року.

Відповідне рішення ухвалила Велика палата КС на засіданні у вівторок, 18 лютого, за конституційним поданням суддів ВСУ, повідомляє «Укрінформ» із посиланням на джерело у суді.

«Судді Конституційного суду визнали неконституційним конкурс для суддів Верховного суду України», - сказав співрозмовник агентства.

Зокрема, визнаний неконституційним пункт 7 Перехідних і прикінцевих положень закону «Про судоустрій і статус суддів“ в частині «Верховного суду України» (про те, що ВСУ припиняє свою роботу), а також пункт 14 в частині «суддів Верховного суду України» (судді ВСУ мають право брати участь у конкурсі на посади суддів ВС).

Також КС визнав неконституційними пункт 25 Перехідних положень закону, у якому йдеться, що «право на отримання щомісячного довічного грошового утримання має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді або призначений на посаду судді за результатами конкурсу».

Положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення цього рішення.

КС також закрив конституційне провадження у справі в частині перевірки на конституційність інших оспорюваних положень.

Як відомо, Верховна Рада 2 червня 2016 року внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя), а також прийняла закон «Про судоустрій і статус суддів», який передбачив формування нового Верховного суду і створення замість трьох вищих спеціалізованих судів єдиного органу, у який увійдуть касаційні підрозділу для розгляду кримінальних, цивільних, господарських та адміністративних проваджень за касаційними скаргами.

При цьому судді ВСУ, за задумом законотворців, мали змогу потрапити до реформованого Верховного суду через проходження конкурсу разом з іншими претендентами.

Частина суддів ВСУ не погодилися з реформуванням ВСУ і оскаржила низку положень закону у КС. 6 жовтня 2016 року вони направили конституційне подання щодо відповідності Основному закону окремих положень пунктів 4, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 17, 20, 22, 23, 25 розділу XII „Прикінцеві та перехідні положення“ закону „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року.

 

Leopolis.news