logo
08/07
07/07
2 ...

Депутати ЛМР не підтримали петицію про заборону послуги з перевезення кінними каретами у центрі Львова

20-02-20201213

Депутати ЛМР не підтримали петицію про заборону послуги з перевезення кінними каретами у центрі Львова
Фото: Galnet

Сесія Львівської міської ради не підтримала електронну петицію «Заборонити послуги з перевезення кінними каретами у центральній частині Львова!».

Проєкт рішення про підтримку цієї петиції не підтримала достатня кількість депутатів під час сесії сьогодні, повідомляє кореспондентка Leopolis.news.

Текст петиції:

У Львові 02.11.2019 сталася трагедія, під час якої налякані петардами коні некеровано побігли в бік пішохідної алеї, внаслідок чого постраждала 15-річна дівчина (перелом ноги), а також кобила, яку внаслідок отриманих травм було евтаназовано. Мешканці міста стурбовані цією трагедією та вимагають попередити такі інциденти в м. Львові.

Це не єдиний трагічний випадок, що пов’язаний з такими розвагами та атракціонами з залученням коней під час надання послуг з катання на кінних каретах, а саме:

- 17.03.2019 в центрі Львова нетверезий керманич карети спричинив ДТП за участі кінної карети та автомобіля Lanos (недотримання правил дорожнього руху та жорстоке поводження з твариною);

- 06.09.2015 в центрі Львова впав кінь внаслідок пошкодження копита до бруківки, після чого був побитий фірманом ударами ногою (факт публічного знущання над твариною - жорстоке поводження з твариною);

- 15.10.2013 у центрі Львова зіткнулася кінна карета, перевозивши пасажира, з автомобілем Lexus (недотримання правил дорожнього руху та жорстоке поводження з твариною);

- 08.08.2011 в центрі Львова кінь впав замертво від спеки (жорстоке поводження з твариною).

Враховуючи факти жорстокого поводження з тваринами та порушення правил дорожнього руху в місті, ми розуміємо, що така діяльність не тільки небезпечна для коней та несе в собі факти жорстокого поводження з тваринами, а і для людей, які перебуваючи в умовно безпечному місці, не можуть себе безпечно почувати. Використання кінних карет повинно бути безпечним та гуманним!

Якщо міська влада дає дозвіл на такі розваги, то мають бути встановлені жорсткі правила таких розваг, обмеження територіальні та у часі, а також безпека та захист для людей в зонах таких розваг. Не завжди власник, що стурбований лише отриманням прибутку, може нести повну  відповідальність за події, що трапляються під час ведення такої діяльності. Це відповідальність і керівництва міста та органів правопорядку, які мають врегулювати та попередити небезпеку.

У зв’язку з численними трагедіями в розважальних прогулянках кінними каретами, в яких постраждали люди та коні, в центральній частині міста Львів, вимагаємо:

- провести негайну перевірку виданих дозволів на катання в центральній частині міста та обмежити територіально (центр Львова, проїзна частина центральних вулиць) послуги з перевезення кінними каретами;

- розробити правила надання послуг з використанням коней в м. Львів з чітким переліком місць безпечних для людей та коней (наприклад, Шевченківський гай) та врахуванням гуманного ставлення до тварин;

- сприяти у притягненні до відповідальності осіб, що порушили правила благоустрою (застосування піротехніки в публічних місцях) та техніку безпеки.

Нагадаємо, на сайті Львівської міської ради були зареєстровані відразу три петиції, автори яких просять владу заборонити перебування коней та карет у місті.

Як відомо, 12 листопада на позаплановому засіданні комісія з туристичного навантаження розглянула питання функціонування кінних карет у Львові. Після годинного обговорення та заслуховування всіх сторін прийнято рішення відновити діяльність кінних карет у Львові.

Після трагічного інциденту, що трапився у центрі Львова у суботу, 2 листопада, коли, через запуск феєрверку невідомими особами, постраждала дівчина та довелось евтаназувати коня, було тимчасово призупинено функціонування кінних карет.

6 листопада відбулася публічна зустріч спільно з мешканцями міста на тему «Кінні карети у Львові: що далі?», на якій обговорили доцільність діяльності кінних карет у місті.

12 листопада на позаплановому засіданні комісія з туристичного навантаження прийняла рішення відновити діяльність кінних карет у м. Львові.

Леся БУРБАН, Leopolis.news