logo
27/03
26/03
25/03
24/03
23/03
22/03
19/03
2 ...

У Брюховичах встановлять пам’ятник Володимиру Івасюку (ФОТО)

21-02-2020883

У Брюховичах встановлять пам’ятник Володимиру Івасюку (ФОТО)

Пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку, який постане в Брюховичах, уже готовий, залишилося лише підготувати постамент, на якому він стоятиме.

Про це повідомляють на сайті Брюховицької селищної ради.

Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

«Ідея поставити пам’ятник Володимиру Івасюку в Брюховичах вперше з’явилася 17-18 років тому, коли мером Брюхович був Іван Сало. Тоді відбулась моя зустріч з фотохудожником Любомиром Крисою – чоловіком рідної сестри В. Івасюка Галини. У нього було багато документів та фотографій композитора, з якими я детально ознайомився. Роботу над проектом було розпочато з ескізу фігури В. Івасюка із скрипкою на грудях. Зі слів Л. Криси я дізнався, що батько В. Івасюка хотів, щоб пам’ятник представляв собою фігуру з скрипкою на серці. Врешті, глиняна модель фігури була готова, але до завершення так і не дійшло, і пам’ятник ми розібрали.

Освята місця встановлення пам’ятника біля Народного дому смт. Брюховичі відбулася ще в 2013 році.

Два роки тому вже діючий селищний голова Володимир Доманський запропонував заново розпочати роботу над пам’ятником. Приблизно в час річниці зникнення Володимира Івасюка (26 квітня – 18 травня) бронзовий пам’ятник буде готовий до встановлення», – розповів  Любомир Кукіль.

Пам’ятник виконаний з бронзи, постамент – з граніту. Його встановлять біля Народного дому смт Брюховичі.

«Це давня ініціатива брюховицької громади – поставити пам’ятник Володимиру Івасюку власне у Брюховичах, оскільки у брюховицькому лісі було знайдено тіло Івасюка. Останні п’ять років поступово збирали кошти для втілення цієї ідеї. Частину коштів було зібрано місцевими громадськими організаціями – «Разом до змін», «Наші Брюховичі», «Фундація «Перспектива», «Рідні Брюховичі». Основну частину коштів виділено з селищного бюджету в минулому році – 545 тис. грн», – повідомив селищний голова Брюховичів Володимир Доманський.

Фото: briukhovychi-rada.gov.ua

Leopolis.news