logo
03/04
02/04
01/04
31/03
30/03
29/03
2 ...

Голова Старосамбірської райради прозвітувала перед журналістами

24-02-2020715

Голова Старосамбірської райради прозвітувала перед журналістами

Голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька прозвітувала перед журналістами друкованих та електронних ЗМІ про підсумки своєї діяльності як керівника представницької гілки влади.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news

«До такого нас зобов’язує не лише закон, – зазначила Тетяна Терлецька, – але й те, що наближається до завершення каденція нинішньої ради. Районна влада була і залишається відкритою. Жителі Старосамбірщини повинні знати, що вдалось зробити, які пріоритети ще в процесі завершення, а які проблеми залишаються у спадок».

Рада спільно з депутатами, керівниками низових структур працювала над виконанням програми соціально-економічного розвитку Старосамбірщини, зокрема, залучення коштів від участі в конкурсах проектів обласної ради та Державного фонду регіонального розвитку. В результаті у розвиток територій з бюджетів різних форм лише торік було залучено 90 мільйонів 500 тисяч гривень. Тут левова частка міжнародних проектів за програмою «Польща-Білорусь-Україна». За ці кошти вдалося вирішити пріоритетні проблеми багатьох міст, сіл та ОТГ.

На місцевому рівні згідно з вимогами проведено реформи в медицині. Утворений Центр надання первинної допомоги своєю діяльністю демонструє переваги і підтверджує правильність запроваджених новацій. Інші лікувальні установи перетворено на неприбуткові некомерційні підприємства. Вони уклали угоди з Національною службою здоров’я (НСЗ) України, яка невдовзі й почне їх фінансувати за реально надані населенню послуги. Скоро буде проведено останній конкурс на заміщення керівника Добромильської районної лікарні.

«Старосамбірщина – гірська зона, – сказала голова райради. – Однак Національна служба здоров’я не врахувала, що, згідно з чинним законом, нашим медичним установам належиться 25 відсотків доплати до визначених загальних стандартів. Доведеться відстоювати, щоб цю різницю було компенсовано».

Реформи торкнулися також освіти. На Старосамбірщині створено чотири опорні школи. В них для покращення навчання та виховання учнів покращено матеріально-технічну базу. Щоправда, недостатньо «Школяриків» для перевезення дітей із сіл. Тому подано заявки на виділення двох додаткових автобусів.

Уперше районна рада в своєму бюджеті виділила 100 тисяч гривень для відзначення переможців обласних, всеукраїнських олімпіад та різних конкурсів. Фінансове стимулювання передбачене і для мистецьких установ району, підтримки розвитку Пласту, інших молодіжних ініціатив, а також культури, туризму. Старосамбірщина має чудові художні колективи, які  удостоєні гран-прі на фестивалі «Схід і захід – разом». За цим проектом другий рік успішно працюють також освітяни.

З користю для Прикарпаття розвивається міжнародна співпраця з найближчими сусідами – поляками, завдяки чому Старосамбірщина реалізує спільні проекти. Регулярними стали візити делегаціями по обміну досвідом.

Значну увагу у звіті Тетяна Терлецька приділила проблемам, які залишилися або не до кінця не вирішені. Це, зокрема, стосується комунального підприємства «Галсільлісу», другим співзасновником якого є також Львівська обласна рада. Через двох господарів не так просто  його ліквідувати, а відтак налагодити ефективну діяльність.

Не можуть на Старосамбірщині порадіти за національний природний парк «Верхньо-Дністровські Бескиди», площа якого 9 тисяч гектарів. За часів попередньої влади райрада подолала всі бюрократичні перешкоди на шляху до його створення. «А тепер, – наголосила Тетяна Терлецька, – у Києві повідомили сумну новину – все доведеться починати практично спочатку». Задавненою болячкою є незаконна вирубка лісових дерев, хоч з цим ведеться певна боротьба..

Справедливі нарікання і докір владі через недобудований хірургічний корпус. Три роки тому тут завмерли всі роботи. Відповідальним за нього є управління капітального будівництва ОДА. Не видно зрушень у питанні збору та утилізації сміття. Триває «боротьба» старосамбірчан з приводу децентралізації, яка нав’язує свою модель майбутньої території району, а люди її бачать по-своєму – з більшою кількістю ОТГ. Тому й не погоджуються з Києвом.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news