logo
25/05
23/05
07/05
17/04
28/01
27/01
23/01
18/01
12/12
02/12
07/11
22/10
18/10
08/10
2 ...

У Львові медсестру-наркоторговку засудили на 9 років з конфіскацією

30-05-2019213

У Львові медсестру-наркоторговку засудили на 9 років з конфіскацією

У пояснювальній записці до зареєстровано у парламенті законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за рекламу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» сказано: «Українські міста потопають у рекламі наркотичних засобів, яку малюють на будинках, парканах і навіть на порогах шкіл. На сьогодні ця проблема набула масового поширення та несе загрозу здоров’ю і життю найперше підліткам. Саме тому пропонується запровадити кримінальну відповідальність для осіб, які роблять написи реклами продажу наркотиків».

 

 

Колегія суддів Сихівського районного суду оголосила вирок медсестрі одного з комунальних закладів Львова за правопорушення, передбачене частиною 3 статті 307 Кримінального кодексу України – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Інкримінована стаття передбачає покарання позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із конфіскацією особистого майна.   

У вироку сказано, що у  період до 07 серпня 2018 року медсестра придбала в особливо великих розмірах психотропну речовину (амфетамін) з метою збуту. Для придбання зазначеної речовини підсудна послуговувалась невстановленим інтернет-сайтом, узгодивши із невстановленою досудовим розслідуванням особою масу і вартість амфетаміну. Психотропну речовину надіслали у Львів через ТОВ «Нова Пошта» із міста Вишневе Київської області.  

Отримавши повідомлення, що «товар» доставлено, медсестра 07 серпня 2018 року орієнтовно о 15:30 разом зі своє сестрою прибула у відділення «Нової Пошти». Оплативши 35 гривень за доставку посилки, медсестра отримала психотропну речовину, масою 71,1903 грама, яка була запакована у картонну коробку. Орієнтовно через 10 хвилин правопорушницю затримали працівники поліції.  

Згідно з наказом МОЗ України  від 01 серпня 2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» обсяг амфетаміну, масою 71,1903 грама, є «особливо великим розміром психотропної речовини».

Під час  судового засідання медсестра частково визнала вину у вчиненому злочині. Вона дала показання, що насправді незаконно придбала психотропну речовину, попередньо замовивши її через інтернет-сайт та за допомогою месенджера погодивши умови придбання із продавцем, переказавши за амфетамін 15 тисяч гривень на рахунок, який надав реалізатор. Однак, далі наголосила підсудна, психотропну речовину вона придбала виключно для власного вживання, без мети подальшого збуту.  

Оскільки сторона обвинувачення не довела ані факту збуту, ані мети збуту вилученого амфетаміну, підсудна висловила готовність понести покарання за незаконне придбання психотропної речовини без мети збуту. Водночас обвинувачена просила призначити їй покарання не пов'язане із позбавленням волі, оскільки вона покаялась у вчиненому, має на утриманні неповнолітню дитину, яку вона виховує самостійно, а також має місце праці, де отримує єдине джерело доходів для забезпечення її неповної сім’ї. 

Проте колегія суддів узяла до уваги інші факти, які вказують, що підсудна таки мала намір збувати психотропну речовину, а не споживати її сама. 

По-перше. Під час обшуку медсестра добровільно видала: 

електронну портативну вагу; 

поліетиленовий пакет, в якому знаходились 36 поліетиленових пакетиків із застібками червоного і фіолетового кольору; 

поліетиленовий пакет, в якому була речовина рослинного походження зеленого кольору (канабіс); 

напоясну сумочку, в який вона зберігала канабіс під час затримання. 

По-друге. За даними висновку експерта вилучений амфетамін, масою 71,1903 грама, і вилучений із напоясної сумочки канабіс, масою в перерахунку на висушену речовину 0,88 грама, відносяться до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. 

По-третє. Повідомлення медичного центру превенції від 10 серпня 2018 року свідчить про факт, що з метою заплутати слідство медсестра почала вживати психотропну речовину, чого раніше, до моменту затримання, не робила. Відтак, аналізуючи вищезазначені докази та оцінюючи їх у сукупності, колегія суддів розцінила показання обвинуваченої в частині заперечення мети збуту як обрану форму захисту, спрямовану на пом'якшення відповідальності за вчинене.  

Колегія суддів вважає, що про мету збуту придбаних наркотичних засобів свідчить особливо великий розмір придбаної речовини (71,1903 г), наявність у обвинуваченої 36 пакетиків із застібками та електронна вага, її намір розфасувати придбану речовину, а також відсутність даних, що вона сама систематично вживала амфетамін у великих кількостях, як і той факт, що в наркологічному диспансері підсудна на обліку не перебуває.  

При призначенні обвинуваченій покарання, суд враховував ступінь тяжкості вчиненого злочину, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують покарання, особу обвинуваченої, її характеристику за місцем проживання, самостійне утримання неповнолітньої дитини. Відтак судді дійшли  висновку, що обвинуваченій слід призначити покарання у межах санкції статті за вчинений злочин у виді позбавлення волі, строком 9 років, із конфіскацією всього особисто належного їй майна.  

Водночас колегія суддів встановила, що на період відбування покарання неповнолітня дитина засудженої залишиться без нагляду. Відомості про участь батька у вихованні сина відсутні, а сестра засудженої теж  не виявила активності щодо догляду за дитиною. Сихівський районний суд порушив перед відділом «Служба у справах дітей» Залізничного району Управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради питання про необхідність влаштування малолітнього сина засудженої та встановлення над ним опіки. 

Так наркотичні засоби зламали не лише долю сімей чи родини ймовірних «пацієнтів» колишньої медичної сестри, адже під час судового засідання підсудна надала копії експрес-накладних про неодноразове отримання таких поштових посилок, вміст яких використовувала виключно для власного споживання.  

У «Новій Пошті» прокоментували ситуацію з пересиланням наркотичних речовин.

«За правилами компанії «Нова Пошта», клієнти не мають права відправляти наркотичні речовини, вогнепальну зброю, комплектуючі, боєприпаси і вибухові речовини, азбест, вогненебезпечні, легкозаймисті речовини, радіоактивні елементи, отруйні речовини. Не можна перевозити балони з газом, автомобільні акумулятори, тварин, рослини, продукти харчування, які швидко псуються», – йдеться в повідомленні компанії.

Також зазначено, що, згідно з публічним договором, розміщеним на офіційному сайті компанії, «Нова Пошта» не зобов’язана здійснювати перевірку змісту відправлення і відповідності упаковки особливостям відправлення, вимогам чинного законодавства і державним стандартам.

«Беручи посилки для відправки, оператори в відділеннях «Нова Пошта» діють в рамках чинного законодавства України. Згідно ч. 2 ст. 917 Цивільного кодексу України відправник повинен пред’явити у встановлений строк вантаж, який підлягає перевезенню, в належній тарі та (або) упаковці; вантаж має бути також замаркований відповідно до встановлених вимог. Перевізник має право відмовитися від прийняття вантажу, що поданий у тарі та (або) упаковці, які не відповідають встановленим вимогам, а також у разі відсутності або неналежного маркування вантажу (ч. 3 ст. 917 ЦКУ)», – зазначено в повідомленні.

 

Також у компанії «Нова Пошта» наголосили, що відразу повідомляють у компетентні органи, якщо бачать підозрілі вантажі.

Ярослав ЛЕВКІВ, приватний журналіст, спеціально для Leopolis.news