logo
26/02
25/02
22/02
20/02
27/01
28/12
17/12
23/10
15/10
09/10
07/10
06/10
30/09
2 ...

Наталія Струк: Мені хочеться, окрім інтелекту учасників відкрити їх, аби глядач побачив, які вони круті

02-03-2020 19:532116

Наталія Струк: Мені хочеться, окрім інтелекту учасників відкрити їх, аби глядач побачив, які вони круті

Генеральний продюсер телеканалу НТА Співавтор та ведуча політичного ток-шоу «ГОВОРИТЬ ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ». Здобула освіту журналіста та правника у Львівському національному університеті імені Івана Франка

У весняному сезоні на телеканалі НТА стартує масштабний проект інтлект-шоу ЛІГА ЗНАНЬ. Про підготовку та закулісся спілкуємося з Наталією Струк - співавторкою та ведучою.  

Наталю, як виникла ідея цього проекту? 

Ми щодня чуємо нарікання на владу, відсутність критичного мислення у людей, молоде покоління, яке сидить в ґаджетах і нічим більше не цікавиться. Хоча останнє я не зовсім поділяю. Але факт, що на українському телебаченні бракує позитивного та інтелектуального контенту. Ми це поєднаємо. Найкраще рішення в цій ситуації - творити зміни, будувати іншу реальність, популяризувати науку.  

Мій хороший товариш Сергій Різник - доцент кафедри Конституційного права Юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка справжній фанат інтелектуальних передач. Ідею запропонував він, ми ж на телеканалі НТА долучилися до реалізації і адаптації задуму під медіа. Для нас це честь працювати з таким вишем, окрім того, що я, двічі студентка цього Університету, тепер відчуваю неабияку відповідальність. Зараз в Україні це єдиний проект такого формату та масштабу. І ми вже плануємо вихід за межі Львівщини.  

Як відбувався відбір учасників? 

Підготовкою та відбором учасників займався Університет. До процесу залучені і Міністерство освіти і науки України, і освітній департамент у Львівській облдержадміністрації. Зареєструватися могли школярі 10-11-их класів з усієї Львівщини. Заявки приймали окремо з української мови та української  літератури та хімії. Кожна серія телевізійної програми буде на одну з дисциплін, ці - перші дві. Серед усіх, хто зареєструвався через інтернет-форму вже в стінах Університету, шляхом тест-завдань обрали 20 найерудованіших школярів - вони й стануть учасниками телешоу. Далі - плануємо провести відбір з історії України та математики. А потім ще з кількох предметів. На участь у відборі з перших двох предметів зголосилися сотні учасників, ми побачили розумних, талановитих, харизматичних школярів з різних куточків області і це неабияк мотивує. 

Хто готуватиме запитання для учасників ЛІГИ ЗНАНЬ? 

Окрема реєстраційна форма була для вчителів, які могли надіслати запитання. Деякі з них увійдуть до шоу, а за найкращі - будуть навіть нагороди. Також до підготовки бази завдань долучаються профільні факультети та їхні декани. Окремим епізодом будуть  зіркові запитання від справжніх гуру в цих дисциплінах - серед них, навіть Нобелівські лауреати. 

Як ви вчилися в школі? Який ваш улюблений шкільний предмет?

Так, я закінчила Волочиський НВК з золотою медаллю, чим пишаюся дотепер. Всі мої фундаментальні знання і мій характер сформували саме в шкільні роки. Тепер я відмінниця по життю зі всіма плюсами та мінусами. 

Я обожнювала українську мову та літературу, алгебру, геометрію.  

Як готуєтеся до проекту у ролі ведучої, це відповідальна місія? 

На щастя, я знатиму відповіді на запитання перед початком програми. :) Хоча дуже цікаво перевірити і свої знання. Думаю, що так само буде і тим, хто дивитиметься проект в телеефірі. На це ми і розраховуємо - проект має зібрати і бути цікавим аудиторію школярів, вчителів, батьків, викладачів та студентів, а ЛІГА ЗНАНЬ перерости у цілий рух. Працюємо над цим.  

Я вже зустрічалася з двадцятками перших двох етапів - там є неймовірні персонажі, наприклад, в програмі з хімії будуть змагатися однокласники - хлопець і дівчина, те, як вони вболівали одне за одного на відбірковому етапі просто зачарувало всю нашу команду, дуже цікаво буде спостерігати, як їм доведеться змагатися між собою.  

Мені хочеться, окрім інтелекту учасників відкрити їх, аби глядач побачив, які вони круті - мудрі, сміливі, правильні - це найкращі представники нового покоління - з ними нам точно нема чого боятися.  

Розмовляв Володимир Місяйло, для Leopolis.news   

Фото Олега Вівчарика