logo
03/04
02/04
01/04
31/03
30/03
29/03
2 ...

Під виглядом боротьби з коронавірусом намагаються нищити українську мову та інформпростір ­­­­– В’ятрович

23-03-2020656

Під виглядом боротьби з коронавірусом намагаються нищити українську мову та інформпростір ­­­­– В’ятрович

Hа робочу групу, яка пише проєкт закону про боротьбу з економічними наслідками поширення коронавірусу, винесену низку антиукраїнських пропозицій.

Про це повідомив народний депутат України від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович на своїй сторінці у «Facebook».

За словами нардепа, цей проект подано буцімто від імені комітету ВР з питань гуманітарної й інформаційної політики.

«Насправді комітет цих антиукраїнських пропозицій не схвалював і не розглядав» наголошує В’ятрович.

За його словами, на скрінах – лише частина з 23 сторінок цього документу, який є проєктом повного знищення українського інформаційного простору.

«Ті, хто намагається пропхати цей план руйнації українського інформаційного простору в законодавство – граються з вогнем. Ми не допустимо нищення нашої мови і нашої держави, і жоден карантин чи надзвичайний стан не врятує владу, яка посміє це зробити», - наголосив В’ятрович.

Серед головних новацій «для захисту від коронавірусу» нардеп наводить такі:

«1. Зупинити дію ч.1 статті 9 «Захист інтересів держави та національного телерадіовиробництва» в законів про ТБ і радіомовлення.

2. Зупинити дію статті 10 цього ж закону, яка передбачає 75% української мови в телеефірі і дублювання українською всіх іноземних фільмів. Вочевидь, саме українська мова заважає подолати коронавірус.

3. Дозволити телерадіоорганізаціям не дотримуватися умов ліцензій і скасувати за це штрафні санкції.

4. Зупинити дію статті 15 Закону «Про кінематографію», яка забороняє демонструвати фільми, що спрямовані проти незалежності України, поширюють російську або комуністичну пропаганду, принижують українську націю чи мову або учасниками фільму є особи, включені в Перелік осіб, що загрожують національній безпеці. Вловлюєте зв’язок із коронавірусом?

5. Відкласти до 2024 року вступ у дію статті 23 закону про мову «Державна мова у сфері культури». Вочевидь, русифікація культури – найкращий засіб боротьби з коронавірусом на найближчі 5 років?!

6. Збільшення частки української мови на телебаченні і радіо відкласти до 2026 року. Вочевидь, нинішня влада розраховує боротися з коронавірусом (а заодно – з українською мовою) довго і наполегливо».

Leopolis.news