logo
08/07
2 ...

На заповідних ділянках НПП «Північне Поділля» розпочався період квітування унікальних первоцвітів (ФОТО)

26-03-2020675

На заповідних ділянках НПП «Північне Поділля» розпочався період квітування унікальних первоцвітів (ФОТО)
Фото: Михайла Шишки

На заповідних степових ділянках Національного природного парку «Північне Поділля» розпочався період квітування унікальних первоцвітів, зокрема рослин: сон розкритий та горицвіт весняний. Також ось-ось розквітнуть і вовчі ягоди пахучі.

Як зазначила у коментарях начальниця науково-дослідного відділу природоохоронної установи Галина Паньковська, усі названі види рослин занесені до Червоної книги України, тож підлягають ретельному оберіганню з боку людини.

«Для зростання рослини сон розкритий, та й горицвіту також, потрібні особливі фізико-географічні умови. У нашому парку – це схили з лучно-степовою та степовою рослинністю. Відтак, використовувати їх у приватному озелененні садиб не вартує – ці квіти не приживуться. Адже, причинами знищення їх популяції є випас худоби, спалювання сухостою тощо. Цього в жодному разі не слід робити», – зазначила пані Галина.

Також науковець застерегла, від зривання квітів горицвіту та сну розкритого для букетів, оскільки це теж призводить до виродження цих рослин. Адже вони розмножуються із квіткового насіння.

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news