logo
05/04
04/04
03/04
02/04
01/04
2 ...

СБУ викрила зловмисників, які щороку збували підроблені ліки на 15 млн грн (ФОТО)

26-03-2020339

СБУ викрила зловмисників, які щороку збували підроблені ліки на 15 млн грн (ФОТО)

Співробітники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України блокували діяльність групи осіб, яких підозрюють у підпільному виготовленні та реалізації в різних регіонах країни фальсифікованих медичних препаратів.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними досудового слідства, протиправну схему налагодили кілька мешканців Харкова, а також один із приватних столичних дистриб`юторів лікарських засобів. Правоохоронці встановили, що з 2016 року ділки організували кустарне виробництво препаратів, які застосовують для лікування пацієнтів із захворюваннями ендокринної системи, а також знеболювальних засобів.

Цех, де відбувалося виготовлення підробки із сировини сумнівного походження, вони облаштували в орендованому приміщенні у промисловій зоні Харкова. Збували фальсифікат під виглядом продукції відомих вітчизняних виробників фармпрепаратів через інтернет-ресурси та аптечні мережі.

За попередніми підрахунками, щорічно ділки реалізовували підробки в середньому на 15 мільйонів гривень. Трьох фігурантів справи, у тому числі й представника фірми-дистриб`ютора правоохоронці затримали в Києві та Харкові. Під час слідчих дій за адресами проживання учасників групи, а також за місцем виробництва фальсифікату правоохоронці вилучили сировину, контрафактну продукцію, обладнання, документи та носії інформації, що містять дані про оборудки зловмисників.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України, затриманим оголошено про підозри. Наразі вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення інших осіб, задіяних у протиправній діяльності та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Фото: СБУ

Leopolis.news