logo
06/04
05/04
2 ...

Повні автобіографії кандидатів у депутати не можуть бути конфіденційними – рішення ЄСПЛ

26-03-2020402

Повні автобіографії кандидатів у депутати не можуть бути конфіденційними – рішення ЄСПЛ

Сьогодні у Страсбурзі Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у справі «Центр демократії і верховенства права проти України».

Про це повідомив керівник Центру Тарас Шевченко.

«У 2014 році під час парламентських виборів Центр демократії подав інформаційний запит щоб отримати автобіографії кандидатів у народні депутати Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Ганни Гопко, Володимира Бойка, Олега Ляшка (перші номери списків прохідних партій). ЦВК написав довгу відмову, чому не може надати нам повні автобіографії (натомість надав короткі вижимки, які і так доступні на сайті ЦВК). Всі українські суди також підтримали рішення, що автобіографії кандидатів у депутати є конфіденційними», – розповів він.

«Сьогодні ми добилися справедливості! Тепер на європейському рівні зафіксовано, що держава Україна порушила наше право на свободу слова. Суд одноголосно вирішив, що було порушення статті 10 Європейської конвенції прав людини. Цитата: «Рішення про відмову надати заявнику доступ до інформації про освіту та досвід роботи політичних лідерів, що містилася в їх автобіографіях, які були подані ними до ЦВК в ході парламентської виборчої кампанії, не було «необхідним у демократичному суспільстві», – додав Шевченко, уточнивши, що розгляд справи тривав 6 років. 

Leopolis.news